10 zasad dobrego stylu - Stylowa Moda

10 zasad dobrego stylu

Styl
Izabela Jabłonowska
1 Komentarz

Dobry styl nie jest wcale trudny do wypracowania. To jak sprawdzony przepis na ulubiony deser: garść osobowości, miarka wiedzy o sylwetce, kropla dobranego koloru, łyżka inspiracji, szczypta nonszalancji i uśmiechu. Sprawdź sama…

Wystarczy wcielić te zasady w życie, a Twój styl nabierze mocy i wyrazistości. Mogę Ci to obiecać, bo potwierdzają to moi klienci i marki, z którymi współpracowałam.

1. Bądź sobą i znajdź swój styl.
Idąc przez życie wyrabiasz sobie swój indywidualny styl. Na bazie różnych doświadczeń i estetycznych wyborów  łączysz różne, czasami skrajnie odmienne nurty w modzie, tworząc nową jakość. Styl jest już w Tobie, zakorzeniony w osobowości. Oceń swój temperament, sposób bycia i wybierz styl w którym czujesz się pięknie i wygodnie. Ubranie jest przecież Twoją drugą skórą.

2. Sylwetka decyduje o wszystkim.
Harmonia – oto cały sekret. Coco Chanel mawiała „Moda jak architektura jest kwestią proporcji”. Ciesz się sylwetką jaką obdarzyła Cię natura. Pokochaj ją i naucz się pokazywać jej dobre strony. Wystarczy, że ubierając się będziesz zawsze pamiętać o swoich proporcjach. Duże lustro może być Twoim wspaniałym sprzymierzeńcem.

3. Dobrze dobrana bielizna to podstawa.
W większości przypadków bielizna powinna być niewidoczna. Dobierz ją ze smakiem do stroju. Bielizna tworzy konstrukcję sylwetki i w sposób magiczny poprawia, podciąga, spłaszcza i uwypukla – tworząc szkic całości. Pamiętaj, aby do białych i kremowych strojów wybierać cieliste odcienie majtek i staników.

4. Rządzi kolor.
Klasyczny podział na typy urody to dopiero połowa drogi. Potrzebujesz odnaleźć swoje barwy personalne. Na pewno będziesz świetnie wyglądać w wielu kolorach, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Tutaj liczy się przede wszystkim odpowiedni odcień, to bardzo zindywidualizowana sprawa, w sprawie której warto zaufać prawdziwym fachowcom.

Zdjęcia: Studio Zaniewska

5. Okazja i pora dnia decydują o wyborze.
Twój strój będzie dobrany mistrzowsko tylko wtedy, gdy ubierzesz się odpowiednio do okazji lub do swojego stanowiska w pracy. Zasady dress code są wyrazem szacunku do innych, są częścią savoir vivre, a po za tym z niektórymi rzeczami po prostu się nie dyskutuje… Tak samo jak nie dyskutujemy z tym, po której stronie talerza powinien leżeć nóż i widelec.

6. Bez dodatków moda nie istnieje.
Najszybsza i najefektowniejsza droga do skompletowania stylowej garderoby to właściwy dobór dodatków. Dodatki stanowią wykończenie stroju, są jak klamra spinająca całość, są jak kropka nad „i”. Kluczem decydującym o wyborze dodatków jest Twoja figura oraz konkretna stylizacja.

7. Niezawodne inspiracje.
Obudź w sobie trochę ciekawości. Pooglądaj pokazy mody i kolorowe gazety, sprawdź nadchodzące trendy. Nie po to, by wiernie kopiować modę z wybiegów, ale po to, by wpaść na nowe pomysły i urozmaicić swój styl. Dzięki temu będziesz wyglądać na czasie. Jednak pamiętaj – nawet najnowsza i droga sukienka nie będzie wyglądać rewelacyjnie, jeśli nie będzie pasować do Twojego charakteru, sylwetki i odcienia skóry.

8. Mieszaj tkaniny.
Do prześwitujących jak mgiełka materiałów dodaj coś kryjącego, do koronki – coś ciężkiego, do połysku mat. Zachęcam Cię do zapoznania się z poradnikiem jak łączyć przeciwieństwa z gracją – KLIK.

9. Szczypta nonszalancji.
Spróbuj odnaleźć w sobie trochę artystycznego luzu. Dobry styl płynie z wnętrza. To oznacza, że nie musi być zbyt sztywny i poukładany. Dobieranie strojów powinno sprawiać przyjemność, więc… zarzuć czasem niedbale szal, przypnij na raz trzy broszki, przekręć duży dekolt bluzki na plecy zamiast do przodu, popryskaj wiklinowy kapelusz złotym sprayem. Moda to zabawa i fajne, oryginalne pomysły.

10. Dodaj uśmiech!
Gdy wyglądasz pięknie automatycznie się uśmiechasz, dzięki temu masz lepsze samopoczucie, więcej pewności siebie, znasz swoje atuty i jesteś z nich dumna. Brzmi trochę filozoficznie? Nie szkodzi. Od dziś ubierz się w uśmiech!

PS. Być może zainteresuje Cię wpis o tym jak być ikoną stylu – KLIK, albo o szafie kapsułowej – KLIK.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE