Bajeczny ślub - Meghan i Harry - Stylowa Moda

Bajeczny ślub – Meghan i Harry

Codzienność
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

 Świat jakiś taki piękniejszy – rzecz o marzeniach, wałkach i taaakiej sukni.

Zapowiadała się piękna, słoneczna sobota w gronie rodzinnym. Szykowałam wieczorne przyjęcie łączonych okazji. Stanęłam jeszcze przy desce do prasowania i mąż mnie podkusił, by włączyć telewizor, bo Meghan i Harry… No i stało się. Nacisnęłam guzik w pilocie i przeniosłam się w inny wymiar. Świat jakiś taki piękniejszy.

Ludzie tacy ładnie zrobieni, przycięci, wygoleni, ubrani, uśmiechnięci. Miło ze sobą smoltokują. Jest przyjemnie. Z piersi chce wyjść niepohamowany okrzyk radości: „Vivat protokół dyplomatyczny!” Nie ma gołych tyłków i dekoltów z przedziałkiem jak Nil w Afryce. To świat bez cellulitu, krzywego zgryzu, brzydkiego oddechu. Kanty na spodniach są idealnie proste pod linijkę, buty lśnią jak drogocenne kamienie u Tiffany’ego. Widzę wyćwiczone ukłony jak chaînes u primabaleriny. Co, sztuczne? Nie, no nie możliwe… Widzę radość i oczekiwanie. Mówią o zmianach w monarchii, wielokulturowości, wielorasowości. Wszystko optymistyczne i podobno lepsze.

Świat w świecie. Tylko, że nie matrioszka, ale otwierany medalion z perłą w środku. Perła oczywiście zjawiskowa. Chcesz się na nią napatrzeć, ucieszyć oczy tym szczęściem i pięknem, zachwycić się. Na moment, choć momencik, zapomnieć się, zatracić, rozpłynąć. A przynajmniej tak to widać w szklanym, wypolerowanym ekranie. Świat w świecie jest wyglansowany.

A podobno ideały nie są interesujące. A może to nie ideały? Tamci ludzie też mają swoje sprawy, problemy, strapienia… Tego nie pokazują, bo dziś, ten kto by uszczypnął dla ocknięcia, zostałby pożarty. Nie mogę się oderwać, a tam obiad. Udziela się mi nastrój wyczekiwania, że wyjdzie panna młoda, zobaczę skrawek sukni, który skomentuje za chwilę trylion dziennikarzy, stylistów, posiadaczy błękitnej i niebłękinej krwi. A w uszach rozbrzmiewają mi słowicze głosy kaplicy świętego Jerzego na zamku Windsor i myślę, że Kate też taka śliczna.

Czemu to oglądam? Ciekawość. Może trochę. Jednak bardziej lubię śnić na jawie, wierzyć w bajki. We wszystkim znajdować dobro, piękno, nadzieję. I kto nie chciałby wierzyć w taką bajkę? Ja tam chcę. Nawet chciałabym jak Meghan, choć przez jeden dzień przejechać się karetą, zjeść wymyślne luksusowe potrawy, nosić taaaką suknię od Clary Waight Keller, dyrektorki artystycznej Domu Mody Givenchy i taaaką biżuterię. Ubrać zjawiskową śnieżną kreację, nowoczesną, prostą i wysmakowaną, z rękawami we francuskim stylu (mrugnięcie okiem, by świat wiedział, kto projektował), wyrafinowanym dekoltem w łódkę, długim welonem w subtelne kwiatuszki i bagatela – koronę z diamentów. Do tego mieć tak białe zęby jak ona, lśniące i jedwabiste włosy, być opalona. Dorzucę jeszcze idealne brwi, szczupłe łydki, wypielęgnowaną cerę, nienaganny manicure. Prawie bym zapomniała, jeszcze zalotny pieprzyk nad ustami. Mój zjechał na górną wargę i go słabo widać…

A jak nie? Będę Kopciuszkiem. Skończę prasowanie, poustawiam talerze na stole, zdejmę wałki i zostanę nie tylko księżną, lecz nawet królową swojego życia. Zwykłego/niezwykłego… Własnego. Sama je zaprojektuję.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE