Moda ślubna - rozmowa z Izabelą Kuleszą o sensy pracy projektanta - Stylowa Moda

Moda ślubna – rozmowa z Izabelą Kuleszą

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

O sensy pracy projektanta, pięknie i pewności siebie od środka, a nawet o nietypowych zleceniach.

Kiedy zaczęła się Twoja przygoda z projektowaniem?

Na studiach, na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Brałam wówczas udział w licznych konkursach organizowanych przez różne firmy dla projektantów, który utwierdził mnie w przekonaniu, że projektowanie może być nie tylko przygodą, ale także poważnym zajęciem.

Dlaczego moda ślubna?

Temat mody ślubnej zaczął się przypadkiem, od wykonania kilku sukni ślubnych na zlecenie pewnej agencji reklamowej. Potem pojawiły się inne propozycje z branży ślubnej, pierwsze klientki. Teraz to moja firmowa działalność, choć nie zabiegałam specjalnie o to, by być projektantką mody ślubnej.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/><img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Jakie pochwały i komplementy sprawiają największą przyjemność?

Najważniejsze jest zadowolenie klientki, które nadaje sens i ciągłość mojej pracy. Największą pochwałą jest klientka z polecenia zadowolonej klientki.

Co jest najważniejsze w Twoich pracach – materiał, faktura, kolor…
Wymienione trzy składniki wpływają na efekt końcowy – gotowy strój, dlatego wszystkie są w równym stopniu ważne.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>
Polki coraz bardziej mają odwagę wybrać inną suknię ślubną, od tej w tradycyjnym białym kolorze. Jak powinna, Twoim zdaniem, wyglądać panna młoda w swoim uroczystym dniu?

Suknia ślubna powinna pasować do osobowości i typu urody panny młodej. Kwestią drugoplanową jest kolor. Obecnie nie ma ograniczeń, co do stylu i kolorystyki w modzie ślubnej. Jeżeli panna młoda czuje się piękna w wymarzonej sukni, to inni też to dostrzegą w jej ruchach, gestach i uśmiechu, pomijając kwestię długości, czy koloru.

Wydarzenie ślubne ma wielką rangę. Co oprócz sukni oferujesz?

Wszelkie dodatki do sukni ślubnej i stroju pana młodego: welony, krawaty, butonierki, torebki, biżuterię, ozdoby do włosów.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Jeśli po przejrzeniu katalogów i fachowych czasopism nie mamy pomysłu na siebie, na swój wizerunek tego dnia, to gdzie możemy odnaleźć inspirację?

Pomocny w zainspirowaniu może okazać się projektant, lub stylista.

Projektujesz także suknie okazjonalne. Czy zdarzają Ci się nietypowe zlecenia?

Oczywiście! Na przykład stroje dla Yorków, które kiedyś zrealizowałam na pokaz psiej mody przy okazji walentynkowej imprezy w warszawskiej Promenadzie, widok był pocieszny.

Dziękuję za rozmowę.

Dzięki.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/><img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/><img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE