Styl przyjemny z pożytecznym - Stylowa Moda

Styl przyjemny z pożytecznym

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Czasami przychodzi moment, kiedy wiesz, że rozwój się zatrzymał, inspiracje chwilowo się wypaliły, ty już jesteś na innym etapie życia i prowadzisz jego inny styl. To właśnie wtedy najczęściej moi klienci nie wiedzą jak się ubrać, czują się zagubieni, a wszystko, co do tej pory było przyjemne w szafie, przestaje być funkcjonalne i w ogóle „na temat”.

Z porad osobistej stylistki korzystają nie tylko osoby pędzone własnymi ambicjami i motywowane wizją i oczekiwaniami innych, np. prezenterzy, dziennikarze, artyści, czy ludzie wolnych zawodów oraz liderzy biznesu. To przede wszystkim osoby, które pragną dostać nowego wiatru w żagle i iść naprzód.

Styl do przeprojektowania

Nie tak dawno temu sama skosztowałam tego typu przygód na nowym etapie życia. Przeprowadzka, ubrania w kartonach oraz nowe miejsce wzbogaciło mnie o nowe doświadczenia i w szerszy sposób patrzenia na różne sprawy. Łączenie jeszcze większej ilości wyzwań związanych z remontem zabytkowego domu, projektowanie wymarzonego ogrodu i nauka współpracy z przyrodą, wyzwania dla cierpliwości i wygody, to nie tylko koszt, który się płaci za realizację celu, ale i zmiany w szafie. Elegancję i podejście artystyczne do mody dziś częściej przeprojektowuję na funkcjonalną klasykę z elementami sportowymi. Próbuję to wszystko ze sobą pożenić, oraz dobrać odpowiednio do okazji.

Kto szuka stylistki

Stylistki szukają młode mamy, osoby przedsiębiorcze, często na wysokich stanowiskach lub posiadające własny biznes, ale czujące nowy próg rozwoju zawodowego i towarzyskiego, barwne postacie ze sceny. Brak czasu, pomysłów, chęć by ktoś nas wyręczył, na pewno są jednym z czynników sięgnięcia po telefon, ale najczęściej jest to taki wewnętrzny impuls, niezadowolenie z tego, jak wyglądamy, w obecnej chwili. Wtedy zaczyna się wpinanie na inny, wyższy poziom. Poszukiwanie nowej garderoby to pewien proces, który zachodzi również w głowie i na pewno sensownie przeprowadzony wzbogaca, otwierając nowe możliwości oraz perspektywy.

Historia mody zatacza koło

Trudno wrócić, do tego, co już było. Czasem jak oglądamy swoje stare zdjęcia, wydaje nam się, że wyglądamy zabawnie i widzimy progres w dbaniu o wizerunek. Być może czujemy ulgę, że już mamy lepszą, bardziej twarzową fryzurę, mądrzej dopasowane fasony do sylwetki, w końcu widać zarys stylu, który nam odpowiada. Czasem bywa też tak, że ze zdumieniem i konsternacją odkrywamy, że w zasadzie podobają nam się te same rzeczy, które nosili nasi dziadkowie, albo rodzice. Buty na korku lub z plecionki, marynarka z powiększoną linią ramion, haftowana koszula, sukienka-kimono – tak wiele ubrań zatacza modowe koło związane z obiegiem trendów. Oczywiście nosimy to inaczej, jakby lżej, z większą fantazją lub nonszalancją. Marynarkę zestawimy z adidasami, koszulę z dżinsami zamiast ze spódnicą, a do sukienki-kimona dodamy sportowe leginsy i duże okulary przeciwsłoneczne. To nieuniknione nadanie tonu naszej szafie przez upływ czasu. Współczesny styl bycia człowieka wymaga ekwilibrystyki. Styl jako sposób ubierania się jest determinowany przez nasze pochodzenie, zainteresowania, subiektywne poczucie piękna, dobre maniery i wiele innych czynników. To nie ulotne trendy, ale ulotność myślenia i postrzegania swojego ciała, innych ludzi i świata, nadaje wartości i inspirację dla nowej garderoby.

Spotkanie ze stylistką

Zapraszam Cię do wejścia na drogę, podczas której na nowo zdefiniujesz własny styl. Możemy zacząć od spotkania połączonego z przeglądem szafy, analizą kolorystyczną, doborem fasonów i dodatków oraz z nauką zarządzania garderobą. Jest to przygoda, która zmienia myślenie, nadaje perspektywy, ułatwia samodzielne przygotowywanie pomysłowych zestawów ubraniowych z klasą. To wszystko sprawi, że rutyna związana z ubieraniem się wejdzie na poziom wyżej i będzie sprawiać dużo przyjemności. Więcej szczegółów, jak wygląda taka usługa, znajdziesz tutaj – KLIK.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE