Zapach późnego lata

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Krystyna Kaszuba, kobieta odważna i inspirująca ikona dziennikarstwa, stworzyła prestiżowy magazyn „Twój Styl”. Mówiła, że dobry tekst o modzie czy opis produktu nie jest podpisany wprost, dosłownie. 

Np. do X możesz dobrać Y – jest nijak. Ma być natomiast twórczo. Dlatego nie opowiem Wam o czerwonych spodniach uszytych dla mnie na miarę, ani o butach z korka (dla których straciłam głowę). Daruję sobie też  poemat o bluzce z wyprzedaży, kupionej w małym mieście zupełnie przypadkiem, i którą eksploatuję kilka lat. Opowiem Wam za to o zapachu późnego lata i dębowych liściach.

Jezioro i las to dla mnie środowisko naturalne. Jestem mieszczuchem, ale pochodzę z Mazur, a zasiedziałam się na Warmii. W tej chwili 10 minut spacerem dzieli mnie od pokaźnej połaci lasu, wcześniej kilkanaście od dwóch jezior. Każdy miesiąc pachnie inaczej. Tak jak inaczej rozkoszuję się daną porą roku, tak w u schyłku sierpnia czuję zapach późnego lata.

Architektura tych perfum jest co najmniej intrygująca. To ulotne nuty głowy – liści dębowych zbieranych do kiszenia ogórków i wilgotnego, chłodnego już o poranku lasu, smażonych długo powideł, miododajna mimoza. To nuty serca – bukiet romantycznej drobnej hortensji, powtórnie kwitnącej błękitem ostróżki, czarny i czerwony pieprz w konfiturze z gruszek. W nutach bazy – sitowie nad jeziorem i leśna żywica. I tak powstał zapach Stylowej Mody. Dość niszowy. Modern femme.

Spodnie – krawiectwo miarowe
Bluzka – Occupied
Buty – Hego’s
Torebka – Badura
Okulary – Dolce&Gabbana
Bransoletka – Mokobelle
 
 
Zdjęcia: Studio Zaniewska

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący