Znajdź swój styl

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Styl to coś, co można rzec – spędza mój sen z powiek. Zastanawiam się wciąż, jak jeszcze skuteczniej mogę pomóc Ci w odnalezieniu unikalnego stylu, w którym będziesz bardziej sobą, będziesz zachwycać. Dlatego dziś zachęcam Cię do spróbowania mojej metody, dzięki której już za chwilę możesz podjąć konkretne kroki w budowaniu stylowego, spójnego wizerunku.

Od kilkunastu lat prowadzę warsztaty i szkolenia. Oprócz tych, związanych stricte z zasadami dress code, czyli ubiorem do pracy, dużym powodzeniem cieszą się autorskie warsztaty dla kobiet „Znajdź swój styl” i „Ubierz się w uśmiech”. Pracując z klientami indywidualnymi nabrałam sporo doświadczenia w rozpoznawaniu potrzeb wizerunkowych. Wielokrotnie wypowiadałam się na temat stylu jako ekspert w mediach – KLIK, napisałam książkę – KLIK, tworzę Stylowego Bloga, współpracowałam z markami odzieżowymi. Piszę o tym, ponieważ chcę, abyś była pewna, że trafiłaś w miejsce, w którym styl będziesz budować z kimś, kto zna się na zagadnieniu.

Na początek najważniejsze jest zdać sobie sprawę, że styl w naszym życiu jest naprawdę ważny. To nie jest ten kaliber co zdrowie, rodzina, miłość. Wiadomo, nie będziemy naciągać sprawy. Styl jest tym, co pozwala kształtować siebie i swoją rzeczywistość. Jest użytecznym narzędziem i sposobem wyrażenia swojego charakteru. A to już bardzo dużo! Kiedy wyglądamy lepiej, czujemy się lepiej, a przez to DZIAŁAMY LEPIEJ.

ksiazka ubierz sie w usmiech

Pamiętaj, że porównywanie się do innych przynosi kiepskie rezultaty. W każdej dziedzinie. Dlatego, jeśli masz się z kimś porównywać, to tylko z samą sobą, w kontekście dni poprzednich. Zastanów się, w którą stronę zmierzasz. Obejrzyj swoje fotografie z przed lat i pomyśl, w którym miejscach Twój wizerunek najbardziej się poprawił. Gdzie widzisz progres?

Unikalny styl

to głęboka świadomość wyborów i konsekwencja. To oznacza, że nie czerpiesz z trendów, jeśli one do Ciebie nie pasują. To także wspieranie takich marek, które są spójne z Twoimi wartościami i sposobem patrzenia na świat. To ulepszanie tego, co już masz w sobie, a nie ciągła pogoń za nowościami. To bycie fair wobec samej siebie, troska, szacunek i czułość. Dlatego nie ma sensu schlebiać gustom, raczej staraj się je kształtować. Każdy z nas ma inne poczucie estetyki, lecz kiedy będziesz promieniować wewnętrznym blaskiem i podkreślisz to strojem, inni będą chcieli Cię naśladować. Pokaż spójny, wysmakowany styl. Poparty przez zachowanie, gesty, mowę. Dodaj charakterystyczny i najlepiej stały wyróżnik stylu (apaszki, przykuwające wzrok oprawki okularów, naturalny makeup, cokolwiek, co lubisz), a sprawisz, że zostaniesz zapamiętana. Myśl o tym, że ubierając się kształtujesz wpływ na swoje otoczenie. Nie można tego ignorować. Przemyśl, co najbardziej oddaje Twój charakter i tryb życia. Dziś moda krzyczy „ja też”, a styl mówi „ tylko ja”. Elegancja to nie to, jak jesteś widziana, ale jak jesteś zapamiętana.

Aby styl był kompletny, przyda się wprowadzenie do gry mojej autorskiej Zasady trzech harmonii – stylu, barw i sylwetki. Gruntownie została ona opisana w publikacji „Ubierz się w uśmiech”. Wszystkie te harmonie są równoważne w ładnym, zadbanym wyglądzie. Nie da zbudować się stylowego wizerunku bez uwzględnienia proporcji sylwetki i umiejętnego doboru barw. Więcej na temat koloru przeczytasz tu – KLIK i tu – KLIK.

warsztatywarsztaty

Skupmy się na atutach,

bo widzisz, warto zacząć od czegoś pozytywnego. Co da motywację i radość, aby iść dalej. Od lat jestem ambasadorką opierania stylizacji na tym, co w każdym człowieku najlepsze i najpiękniejsze. Ewentualne mankamenty przy tym po prostu blakną. Zachęcam Cię do przeczytania tekstu „Ach, te kompleksy”. Znajdziesz go tu – KLIK.

Pytania, które będą pomocne podczas poszukiwania swojego stylu to:

Kto jest dla mnie ikoną stylu?

Co najbardziej w sobie lubię? Może to jakaś cecha charakteru, albo sposób bycia?

Co mi się najmocniej w sobie podoba? Czy szczególnie lubisz eksponować wybraną część ciała?

Jakich perfum używam i dlaczego? Są romantyczne, zdecydowane, niszowe, awangardowe?

Jak definiuję kobiecość?

Jaki prowadzę styl życia? W jakich miejscach bywam? Jakie tam pełnię rolę?

Jakie jest moje hobby? Czy wymaga ode mnie specjalnego stroju?

Czego nigdy, przenigdy bym nie założyła i dlaczego?

Jakie dodatki oddają moją osobowość?

Jak chcę być postrzegana przez otoczenie?

Jak rozwija się moja kariera zawodowa?

Co dla mnie znaczą kolory? Jak często zmieniam swoje ulubione barwy?

Załóż sobie teczkę stylu, w której będziesz gromadzić inspiracje. Wszystkie wycięte zdjęcia ubrań, butów, biżuterii, torebek, które Cię autentycznie zachwycają. Dołóż do niej kartę, lub cienki zeszyt z odpowiedziami na powyższe pytania.

warsztaty stylu

Jak znaleźć swój styl?

Ważna rzecz, o której Ci nikt nie mówi brzmi: Styl wymaga codziennych, małych kroków. To rodzaj pracy nad sobą. Nie jest tak, że w telewizji przeżyjesz metamorfozę i wzruszysz się przed lustrem widząc się w 1-3 stylizacjach, a potem to już z górki. Masz już zawsze idealny zestaw wyjściowy na każdą porę roku i okazję, cudowną fryzurę, a znajomi piszczą z zachwytu, gdy Cię widzą… To trwa tylko chwilę.

Prawda jest taka, że ciągle się zmieniamy, a styl ewoluuje razem z nami. Za darmo jest tylko cukierek w kawiarni, długopis do umowy, albo gumowa bransoletka na rękę do zamówienia. Te rzeczy nie są stylowe. Z reguły na to, co wartościowe, trzeba sobie zapracować. Dlatego proces szukania stylu, rozwijania go, należy w sobie wzbudzać co jakiś czas od nowa. Jak więc do tego przystąpić?

warsztaty stylu

Oto proste kroki:

Zrób przegląd szafy.

Poszukaj inspiracji.

Idź na zakupy albo…Nawet nie.

Przygotuj stylizacje.

Rozwijaj styl.

A jak nawiedzi Cie niepewność, znużenie, dekoncentracja, lub po prostu poczułaś do mnie koleżeńską nić sympatii – czytaj Stylowego Bloga. Będzie dla Ciebie wiatrem natchnienia dmącym w stylowe żagle.

PS. O  wszystkich krokach znajdziesz potrzebne i bardziej szczegółowe informacje we wpisach:

“Jak znaleźć własny styl” – KLIK.

“Stylową się jest, a nie bywa” – KLIK.

“O tym jak komponować garderobę i odkrywać własny styl, a to wszystko w jednym worku” – KLIK.

“Przewodnik po stylach w modzie” – KLIK.

“Dostosuj styl do osobowości” – KLIK.

“Styl – dlaczego nie warto się o niego starać” – KLIK.

“Co ma uśmiech do stylu” –KLIK.

“Czego nauczysz się od ikon stylu” – KLIK.

“10 zasad dobrego stylu” – KLIK.

“Podkreśl swoje atuty – dobieranie stroju do sylwetki” – KLIK.

“Psychologia ubioru, czyli co ubiór mówi o człowieku” – KLIK.

“Wpadki ubraniowe” – KLIK.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący