Co ma uśmiech do stylu?

Styl
Izabela Jabłonowska
4 Komentarzy

Choć najważniejsze jest to, co masz w głowie i w sercu, to jednak wygląd jest Twoją wizytówką. Może być piękny jak wszystko to, co w Tobie najlepsze. Możesz odczuwać radość  i czerpać pozytywną energię z powodu tego, jak świetnie wyglądasz w swoim ubraniu. 

Idea „Ubierz się w uśmiech” polega na tym, że pierwszą, a zarazem niezbędną rzeczą, która jest Ci potrzebna do dobrego wyglądu jest właśnie … uśmiech.  Idzie on w parze z dobrym samopoczuciem we własnej skórze, ze znalezieniem atutów i bycie z nich dumnym, z  dystansem do siebie, życzliwością do swojego ciała, czyli właśnie – „ubraniem się w uśmiech”.  To jest podstawą do budowania wizerunku i komponowania garderoby na każdym etapie Twojego życia. Podobno styl pochodzi z wnętrza, obojętnie więc czy nosisz rozmiar mini czy maksi. Jeśli zastosujesz zawarte w tym poradniku proste zasady, wynikające z dążenia do harmonii, to na pewno odnajdziesz najwłaściwsze proporcje, kroje i barwy, tworzące kolekcję, która będzie Cię wdzięcznie zdobić.

W człowieku wszystko powinno być piękne; i twarz, i ubranie, i dusza, i myśli. Antoni Czechow

Ubierz się w uśmiech

Ta firmowa mantra Stylowej Mody ma pozytywne, ciepłe przesłanie. (Tu zapoznasz się z książką „Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie” – KLIK). Dlatego koniecznie postaraj się znaleźć w swojej sylwetce, typie urody coś niepowtarzalnego i ładnego. Może jesteś posiadaczką świetnego wcięcia w talii, zgrabnych nadgarstków, regularnego owalu twarzy, albo złotego odcienia skóry. Koniecznie wyeksponuj te zalety. Szkoda żebyś przeszła przez życie nie wykorzystując własnego potencjału, który daje Ci możliwość dobrania wspaniałych strojów.

Może zainteresuje Cię fakt, potwierdzony naukowymi badaniami (dr Jakub Kryś), że osoby uśmiechnięte postrzegamy jako bardziej inteligentne i szczere. Tak dzieje się w 34 krajach, m.in. w Niemczech, Szwajcarii, Chinach, Austrii, Malezji, Brazylii, Danii, Egipcie i na Filipinach. To ma realne odzwierciedlenie w budowaniu wizerunku/marki osobistej.

W przyszłość patrz z optymizmem. Im bardziej poznasz i zaakceptujesz swoje ciało, tym będziesz wyglądać atrakcyjniej. Na pewno nieraz zdarzyło Ci się z zaskoczeniem w przymierzalni założyć nowy fason czy kolor ubrania i stwierdzić, że wyglądasz w tym nieziemsko. Wtedy się uśmiechasz, o to właśnie chodzi! O satysfakcję z dobrego wyglądu. Dobrze i miło jest dbać o siebie bez potrzeby zaglądania w metrykę. Nawet ilość centymetrów wszerz czy wzdłuż nie ma przy tym zupełnie najmniejszego znaczenia.

Szkodliwe, a przy tym fikcyjne są stwierdzenia, że rewelacyjny wygląd zapewnia jedynie figura modelki, lub że będziesz wyglądać cudownie tylko wtedy, gdy założysz na siebie ostatni krzyk mody. Najczęstsze pułapki w jakie możesz wpaść, to wybieranie jedynie bezpiecznych kolorów (szafa jest wtedy monotonna i nieefektowna), upieranie się przy tych samych fasonach (np. noszę jedynie okrągły dekolt i stójki) oraz zaniedbanie kwestii dodatków. Musisz poznać samą siebie i otworzyć się na zmiany, zmiany na lepsze. Staraj się być dla siebie miła i wyrozumiała, bo jesteś piękna! Odkryjemy to razem na nowo.

Styl do wypracowania/kupienia

Przypuszczalnie korzystasz z usług wielu specjalistów w różnych dziedzinach. Chodzisz do  fryzjera, księgowej, kosmetyczki, jeździsz do warsztatu samochodowego… Choć czasy zmuszają Cię by być kobietą renesansu, brylować w wielu dziedzinach, nie jest możliwe byś sama radziła sobie ze wszystkim. Zasługujesz na to, aby zadbała o Ciebie profesjonalistka.

Moim zdaniem styliści krzyczący „musisz to mieć” budzą lęk, a nie zaufanie. Śmiem również twierdzić, że masz serdecznie dość nazywania kobiet ze względu na kształty „maffinką” czy „pączusiem”. To może być naprawdę  żenujące. Jako kobieta zapewne pragniesz być kobieca, zmysłowa, cudowna, po porostu piękna! To tylko tyle, i aż tyle…

Moda – realny wpływ na losy świata

Moda to ulotne, kolorowe jak sitodruki w stylu pop, piękne w swoim bogactwie (ładniejsze na pewno niż Jeff Bezos, obecnie najbogatszy człowiek świata) i nieprzewidywalne zjawisko. Rządzi się ono własnymi, nierzadko szalonymi prawami. Jednak dotyka Cię bezpośrednio w momencie, kiedy dokonujesz zwyczajnych codziennych wyborów – nieprzemyślanych, lub przemyślanych bardzo starannie. Które buty założyć i dlaczego, którą wybrać bluzkę, jakie kupić spodnie, czy ta spódnica jest dla mnie, czy ten płaszcz nie jest za ciasny…Nie jest istotne czy lubisz dobierać stroje, czy wprost przeciwnie – powiesz, że moda Cię nie dotyczy. To nie prawda, bo zawsze dotyka pewnej sfery Twego życia. Ubierając się w pewien określony sposób kreujesz samą siebie. Korzystasz z oferty „świata mody”, a Twoje wybory mają realny wpływ na losy tego świata.

Mimo wszystko ubieranie się z klasą wpływa na Twoje poczucie pewności siebie, staje się kołem ratunkowym w nienajlepszy dzień, oraz zbroją w trakcie zaciętych negocjacji. Dzieje się tak, ponieważ dobrze dobrany strój jest sposobem kreatywnej manifestacji Twojego „ja”, co jest szczególnie ważne w kulturze obrazkowej, kiedy jesteś oceniana mnóstwo razy dziennie.

Przygoda z własnym stylem

Wiedz, że stylowo ubrana kobieta to nie ta, która zna wszystkie nowe trendy, lecz ta która umie pogodzić ze sobą przeszłość, przyszłość i teraźniejszość. Styl polega na uświadomieniu sobie własnych możliwości, a także umiejętności łączenia starego z nowym, klasyków oraz przyjaciół z szafy z rzeczami nowoczesnymi i oryginalnymi. Postaw na eklektyzm, a przede wszystkim nie bój się wyglądać za dobrze. Gustowny strój nie wzbudzi sensacji, a z Twojej strony zakłopotania, ale podziw i szacunek innych. Możesz być modna i stylowa zarazem, ubrana a nie przebrana, wystylizowana stosownie do okoliczności, czasem z nutką przewrotności, ponieważ moda to znakomita przygoda i zabawa.

Stawiam na „elegancję”, ponieważ to ona jako jedyna nigdy nie wychodzi z mody. Pamiętaj, że słowo to ma różne odniesienia i nie jest adekwatne tylko do stylu klasycznego. Na pewno nie oznacza nudy i sztywniactwa. Przez elegancję powinnaś rozumieć dobry smak w ubiorze. Takie znaczenie wyrazu podaje Słownik Języka Polskiego. Możesz wyglądać elegancko w każdym wieku i być ubrana elegancko w każdym stylu (nawet w sportowym).

Zaglądaj tu częściej

Stylowy Blog jest miejscem, które ma z założenia ma pomagać w budowaniu swojego unikalnego stylu. Stanie się Twoją osobistą stylistką, kompasem po bezdrożach mody, Twoim przewodnikiem stylu, jeśli wolisz – przewodnikiem przetrwania. Rewolucję czas zacząć, więc po prostu – ubierz się w uśmiech!

 

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

 • Pingback: Styl – dlaczego nie warto się o niego starać - Stylowa Moda()

 • Zdrowy Wieśniak

  Uśmiech… od 12-tu dni mam aparat, żeby uśmiech był ładniejszy.
  Dentysta powiedział: “Pani chce w Mediolanie swoje prace sprzedawać, a tu takie krzywe zęby?! Zęby robi się na końcu, zęby są drogie. Ktoś, kto ma idealny uśmiech wysyła informację, że mu się powodzi, że go stać, że jego praca jest doceniana przez innych i przynosi wysoki dochód. To zachęca do współpracy. Powinna pani sobie te zęby wyprostować….” No i tym razem jadę do Szwajcarii – już z aparatem. Pozdrowienia z drogi!

 • Zdrowy Wieśniak

  <3 Słucham Twojego podcastu w hotelu. Pozdrawiam z Interlaken!

  • Izabela Jabłonowska

   Szczęściara 🙂

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący