Dostosuj styl do osobowości - Stylowa Moda

Dostosuj styl do osobowości

Styl
Izabela Jabłonowska
2 Komentarzy

O tym, dlaczego styl ma pasować do Ciebie, a nie Ty do stylu.

Idąc przez życie wyrabiasz sobie swój indywidualny styl. Na bazie różnych doświadczeń i estetycznych wyborów łączysz różne, czasami skrajnie odmienne, nurty w modzie tworząc nową jakość. To naturalne, że z bardzo różnorodnych inspiracji wybierasz to, co najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Nie da się bowiem paradować w stylu safari na biznesowym spotkaniu, a w eleganckim kostiumie na przyjęciu u znajomych. Dlatego style powinnaś mieszać i dopasowywać do okazji. Dodatkowo są style, w których czujesz się dobrze (długości, kroje,  kolory, wzory czy biżuteria – jakie lubisz najbardziej) i style, które Ci nie będą pasować. Oceń swój temperament oraz upodobania,  to pomoże zidentyfikować klimaty, które są Ci bliskie.

Mody przemijają, styl jest wieczny Y. Saint- Laurent

Staraj się dostosować styl do swojego trybu życia i sposobu bycia. Nie musisz kopiować wszystkiego z modnych magazynów, to zupełnie bez sensu. Nie musisz, a nawet nie powinnaś być niewolnikiem jednej marki. Karl Lagerfeld (projektant Chanel) otwarcie mówi, że nie cierpi osób ubranych od góry do dołu przez jedną markę. A sama Coco Chanel,  nazywana również królową mody mawiała, że „istnieje tyle stylów ile kobiet”, to bardzo trafne stwierdzenie.

Stylistka

Myśl o swoich stylizacjach kompleksowo. Gdy dobierasz poszczególne części garderoby lub akcesoria koniecznie ogarnij sylwetkę całościowo. Dzięki takiemu podejściu nauczysz się wybierać rzeczy z charakterem. Najważniejsze byś była ze sobą szczera. Nie możesz udawać kogoś innego niż jesteś. Masz być ubrana a nie przebrana, dumna ze swojego stylu, z tego kim jesteś. Gdy już odkryjesz własny styl naucz się go doskonalić i baw się dobrze.

Trendy z sezonu na sezon tak bardzo się różnicują, że w danym okresie można założyć na siebie praktycznie wszystko. Dlatego coraz trudniej wyłapać najbardziej „gorące” ubrania i dodatki. Jest to jednak wielkim sukcesem mody, bo jeśli będzie Ci w tym do twarzy, to będziesz wyglądać trendy. W poszukiwaniu pomysłu na siebie najważniejszy jest złoty środek między okazją, trendami, wiekiem, figurą a kolorami. Tym, co podoba Ci się najbardziej, a tym w czym wyglądasz optymalnie i efektowne. Takie rewolucyjne podejście do mody miał Kenzo (japoński projektant), który już w latach 70. XX wieku twierdził: “W przyszłości, chcąc być modnym, każdy będzie się ubierał, jak chce”.

Style możesz charakteryzować poprzez pryzmat mody w kolejnych dekadach, np. lata 50.,  lata 70.  itd. i patrzeć na sztandarowe cechy  ówczesnych fasonów, kolorów czy wzorów albo rozpatrywać style pod kontem wpływu muzyki na strój – gothic, rock. Możesz dokonać też podziału ze względu na inspiracje kulturalne – np. zen.

Chociaż style da się kategoryzować, to pracuj nad indywidualnym, charakterystycznym wizerunkiem, który będzie podkreślał Twoją urodę i wyjątkowość. Nieważne jaki styl wybierzesz, ale ważne jaką wartość sama stworzysz, jak będziesz się  prezentować.

Zdjęcia: Iwona Bałdyga

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE