Marynarka z dużymi kieszeniami i kilka słów o wdzięczności

Styl
Izabela Jabłonowska
3 Komentarzy

Pewne sprawy nie zmieniają się nigdy. Jak na przykład to, że lubię posiedzieć z filiżanką dobrej herbaty. Albo, że ziewam na raty, co niezmiennie śmieszy moich bliskich. Mam szczególny pociąg do żucia cynamonu w pałeczkach. Nie zmienia się też moje zamiłowanie do poszukiwania stylu i ciekawej lektury.

Zwykły dzień bywa niezwykły, kiedy pośród tych wszystkich ciągłych zmagań z samym sobą i życiem, znajdziemy coś, co pozwala nam bardziej być sobą. Mogą to być małe przyjemności, albo małe zwycięstwa.

Przyjemność to właśnie wspomniana filiżanka herbaty, tak oczywista, że wrośnięta w codzienną rutynę. Strój, który buduje naszą osobowość i cieszy, jak marynarka szyta na zamówienie z dużymi kieszeniami, na duże marzenia. Biżuteryjny drobiazg, będący sentymentalną pamiątką. Małe zwycięstwa, są szczególnie przyjemne rano. Gdy w gonitwie znajdziemy czas na realizację postanowień. Tak, by każdego dnia poćwiczyć, nauczyć się czegoś, przymknąć oczy z refleksją. Te zwycięstwa sprawiają, że można poczuć się jak królowa, która panuje nad swoimi dobrami. Umiejętnie nimi zarządza.

Odczuwam wdzięczność za to, co mam i staram się sobie przypominać, że rzeczy i sprawy nie są oczywiste. Nie każdy może się cieszyć zapachem i smakiem herbaty. Kategoria dostępności jest złudna. Powodów do wdzięczności mamy miliony każdego dnia. Stąd wynika, że dziś można być wdzięcznym za coś, co będzie nadal istotne jutro lub za kilka lat, ale nie musimy się powtarzać.

To wyjątkowo miłe mieć na sobie kaszmirowy sweter zrobiony przez mamę. Kolczyki, których zakup był związany z przygodą. Spodnie, do których tak czuję miętę, że mam ten fason w czterech kolorach. Marynarkę, do której samemu dobrało się materiał i podszewkę.

Torebka, to jeden ze sztandarowych modeli Donny Karan New York, złośliwcy powiadają „New Jersey”. Patrzę na to z lekkim przymrużeniem oka. Natomiast ciętą uwagę, co do projektantki, traktuję z pewną dozą humoru. Przekonałam się, że to bardzo praktyczna i całkiem estetyczna torba.

 

 

 

 

 

 

Krawiectwo miarowe marynarka/ wykonany przez mamę sweter/Massimo Dutti spodnie/Tommy Hilfiger buty/Donna Karan torebka/ Versace okulary/Apart kolczyki/Borsalino parasol

Zdjęcia: Iwona Bałdyga

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

 • Zdrowy Wieśniak

  Moje ulubione powiedzenie na ten temat: wyobraź sobie, że budzisz się tylko z tym, za co podziękowałaś wieczorem dnia poprzedniego.
  Uff…. dwie godziny dziękowania dziennie 🙂

  • Izabela Jabłonowska

   Znam to powiedzenie i wiem, że są ludzie, którzy prowadzą dzienniki wdzięczności :). Chyba większość z nas ma tak dużo, że 2 h byłoby za mało i nie myślę tylko o rzeczach materialnych. 🙂 O wdzięczności mało się mówi, cierpimy na jej deficyt, a to podstawa naszego funkcjonowania. Być może dlatego też chcemy więcej i więcej, bo nie doceniamy i nie do końca eksploatujemy to, mamy.

 • Pingback: O Kongresie Przyszłości, inspiracjach, spotkaniach i marzeniach - Stylowa Moda()

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący