Kocham szpilki - wywiad z Anną Pochopień - Stylowa Moda

Kocham szpilki – wywiad z Anną Pochopień

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

O tym, że rzeczy należy robić dobrze, artystycznym nieładzie i torebkach zawieszonych jak obrazy.

Zajmujesz się modą i projektowaniem mebli. Która z tych dziedzin pochłania większą część Twojego czasu?

Moda jest na pierwszym miejscu, zajmuję się projektowaniem ubrań, stylizacją, wykładam w pierwszej w Polsce szkole Visual Merchandisingu w Krakowie. Projektowaniem mebli zajmuję się hobbystycznie.

Jesteś indywidualistką. To cecha wartościowa dla ludzi którzy zajmują się artystycznymi zawodami, czy jednak nie przeszkadza na co dzień?

Mam ogromny szacunek do ludzi i do wyrażanych przez nich opinii, na temat projektów, ale ja lubię postawić na swoim. Posiadam swoją określoną wizję, którą muszę realizować koncentrując się na najdrobniejszym detalu projektu. Lubię jak wszystko dopięte jest na ostatni guzik, nie uznaję kompromisów. Mam życiową dewizę: ”Jeżeli coś robisz – rób to dobrze”.

Czym charakteryzują się Twoje kolekcje?

Minimalizm, klasyczna forma, wysoka jakość tkanin.

A meble?

Meble są również oszczędne, wykonane z naturalnych materiałów.

Skąd pomysł na zajęcie się projektowaniem mebli?

Projektując ubrania mam projekcję obrazów, na których są osoby, wnętrza, przedmioty, które je otaczają. Dlatego również projektuję meble, kocham piękne przedmioty i lubię się nimi otaczać.

Czy w przyszłości planujesz kreacje przedmiotów codziennego użytku, bądź akcesoriów mody, którymi do tej pory się nie zajmowałaś?

Stworzyłam kilka nowoczesnych lamp, które wykonałam z koronek z lat dwudziestych, z których powstały wcześniej sukienki wieczorowe. Fascynuje mnie eklektyzm, łączenie współczesnego desingu ze starym stylem. Tak jak w projekcie Philippa Starcka w przypadku krzesła Louis Ghost dla firmy Kartell, które jest wykonane z nowoczesnego materiału, a forma nawiązuję do stylu Ludwika XV-ego. Mam słabość do butów, marzę o stworzeniu oryginalnej kolekcji obuwia.

Do jakich osób adresowane są Twoje projekty?

Dla kobiet odważnych, ceniących indywidualizm i wysoką jakość wykonania, posiadających podobną wrażliwość do mojej.

Z jakimi znanymi artystami udało Ci się dotychczas współpracować?

W projektach mojego autorstwa, chodzą Niemki, Amerykanki i Francuzki. Dwie moje jedwabne sukienki kupiła w Polish Concept Store u Mateusza Korczyńskiego dziennikarka francuskiego Vogue. W Polsce kupują osoby ze świata artystycznego. Moją klientką była np. Joanna Rajkowska, artystka znana ze słynnej palmy na rondzie de Gaulle’a.

Co z trendami w Twojej szafie?
Jeżeli coś w danym sezonie jest modne i masowe, dla mnie jest nieatrakcyjne. Nie uznaje masowości, cenię indywidualizm.

Czy projektujesz również sama dla siebie?

Owszem…Lubię chodzić w swoich projektach, są ponadczasowe i jestem z nimi emocjonalnie związana. Największą przyjemność sprawia mi spotykanie osoby idącej ulicą w zaprojektowanym przeze mnie ubraniu. Czuję się tak, jak bym przekazała innym cząstkę samej siebie, to bardzo miłe uczucie.

Jak wygląda szafa projektantki mody, jej wygląd i wyposażenie?

Na szczęście posiadam pokój garderobiany. Mam słabość do dodatków. Mam ogromną kolekcję szpilek i torebek, które wiszą na ścianie jak obrazy, panuje tam nieład artystyczny.

Jakie jest Twoje lekarstwo na ożywienie nudnej kreacji?

Dobry humor i fantastyczne dodatki.

Życzę rozwinięcia skrzydeł.

Dziękuję.

 Wywiad pierwotnie drukowany był w książce “Ubierz się w uśmiech. Stylowo i modnie”.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE