Moc zaklęta w kamieniach i kryształach - Stylowa Moda

Moc zaklęta w kamieniach i kryształach

Piękno
Izabela Jabłonowska
5 Komentarzy

Może sceptycy przewracają oczami, jak kamień może mieć wpływ na cokolwiek? Doceńmy kryształy i kamienie, bo ofiarują nam moc niezwykłych korzyści. Będziesz zaskoczona, jak wiele…

Bardzo lubię naturalne kamienie oraz kryształy, ich fakturę i cudowne kolory. Wolę poorane i spękane powierzchnie od naturalnie gładkich. Są bardziej przyjemne i swojskie. Noszę zaprojektowaną przez siebie bransoletkę z Mokobelle z labradorytu. Podobno doskonale działa na wyobraźnię, rozwija entuzjazm, sprzyja wprowadzaniu w życie nowych idei. Jest pomocny przy niskim ciśnieniu krwi, przynosi ulgę przy zmęczonych oczach i spawalnia proces starzenia się. Wszystko idealnie, przy mojej kondycji zdrowia i potrzebach zawodowych. Uwielbiam nosić kolczyki i naszyjnik TOUS, w których misie wysadzane są spinelami. Kamienie te mają zwiększać poziom energii życiowej, wpływają na promienny wygląd skóry, inspirują do myślenia w nowy sposób.

Piękno z natury

Konsultacja indywidualna online

Nie wiem sama na ile wierzyć w ich fantastyczne właściwości. Nie ściskam nic w dłoni i nie noszę w kieszeni jako talizmanu. Bardziej cieszy mnie ich obecność w biżuterii albo w akcesoriach mody. Są dla mnie cudem natury, nad którego urodą można się pochylić. Podobają mi się bardzo jako element wystroju wnętrz.

Dla urody i dobrego samopoczucia

Jest jednak wiele ludzi, którzy wierzą w moc kryształów, wśród nich znane nazwiska jak Kate Hudson, Adele, Naomi Cambell czy David Beckham. Trudno ignorować coś, w co ludzie wierzą od tysięcy lat. Kryształy używano w starożytnym Egipcie, Meksyku i Grecji. Niezliczona ilość kultur i religii wykorzystywała kamienie, by pomóc sobie w określonym czasie, np. podczas wojny, małżeństwa, zgonu, a nawet na kaca… Nawet Kleopatra kąpała się w Rose Quartz (różowych kryształach), by skutecznie działać anty-aging. Wałeczek żadowy bądź stemple żadowe od dawien dawna wykorzystuje się w orientalnym liftingującym masażu twarzy. Żady to naturalne kamienie, jak nefryt i jaspis, wykorzystywane podczas zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie w Japonii. W Europie rytuał został zmodyfikowany i rozpowszechniony przez francuską masażystkę Sophie Meyer.

Z informacji, które znalazłam wynika, że trudno wierzyć w medyczne działanie kryształów. Jest ono bowiem niepotwierdzone. Być może w całym tym zamieszaniu, jest odrobina prawdy, że kamienie i kryształy oddziałują na nasze ciało i psyche. Na pewno warto poszukać kryształów i kamieni naturalnych w kosmetykach. Zawierają wiele dobroczynnych minerałów o właściwościach pielęgnacyjnych, regeneracyjnych i przeciwstarzeniowych. Serum z malachitem, sól do kąpieli z kryształami różowego kwarcu, krem z kryształami rubinu i niszowe perfumy z nutami krzemienia. Brzmi ciekawie, prawda?Estetyczny drobiazg

Rozważ noszenie kryształów w postaci ładnych drobiazgów. Kryształy noszą w sobie częstotliwość drgań, dlatego są one wykorzystywane w naukach fizycznych i chemicznych. Znajdziesz je wewnątrz zegarków, a nawet komputerów. Może w szalonym świecie, w którym żyjemy, dobrym pomysłem byłoby podarowanie komuś kryształu albo kamienia zamiast bukietu kwiatów. Zaskakujący i miły gest. Pomyśl, że drobiazg zostanie z właścicielem na dłużej.

Podobno trzy najlepsze kryształy na rok 2017 to: malachit, piryt i karneol.
Piryt – jego energia ma działać pobudzająco, przyda się więc położyć go w miejscu, gdzie pracujemy, np. na biurku.
Malachit – rozpala siłę i kreatywność. Prowadzi by znaleźć to, czego szukamy i z właściwych powodów.
Karneol – nasycony, głęboki pomarańczowy odcień rozpala pewność siebie, zaangażowanie, pasję i odwagę. Pomaga podejmować śmiałe działania i unikać wątpliwości.

#osobistastylistka i #zakupyzestylistką

Gdy Twoim marzeniem są #usługiosobistejstylistki, #zakupyzestylistką, #przeglądszafy, #analizakolorystyczna lub #stylizacjaonline, #stylistkaonline – sprawdź dostępne propozycje, które przygotowała dla Ciebie #osobistastylistka SKLEP – usługi stylistki.

 

Inspirowane historią

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE