Moda ślubna – rozmowa z Izabelą Kuleszą

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

O alternatywnych kolorach sukni ślubnej, o tym, jak dobrać dodatki, i na co szczególnie zwrócić uwagę – opowiada projektantka Izabela Kulesza.

Polki coraz częściej mają odwagę wybrać alternatywny kolor sukni ślubnej, różniący się od tej w tradycyjnym białym kolorze. Jak powinna wyglądać panna młoda w swoim uroczystym dniu?

Suknia ślubna powinna pasować do osobowości i typu urody panny młodej. Kwestią drugoplanową jest kolor. Obecnie nie ma ograniczeń co do stylu i kolorystyki w modzie ślubnej. Jeżeli panna młoda czuje się piękna w wymarzonej sukni, to inni też to dostrzegą w jej ruchach, gestach i uśmiechu, pomijając kwestię długości czy koloru.

Na co zwrócić uwagę wybierając suknię ślubną?

Wybierając suknię ślubną należy zwracać uwagę przede wszystkim na kształt sylwetki, tak aby odpowiednim krojem uzyskać jak najlepsze, harmonijnie zrównoważone proporcje. Przydatna będzie znajomość optycznych trików, które pozwolą zatuszować zbyt mały/duży biust, brak talii, obfite biodra, krótkie nogi i inne drobiazgi z których panie bywają niezadowolone. W celu ustalenia, w czym najlepiej przyszła panna młoda będzie się prezentować, warto przymierzyć różne fasony i długości. Wybór jest duży, ale niezdecydowanym polecam klasyczny styl, który zawsze się sprawdza – suknia dopasowana w górnej partii i rozszerzana dołem, bez nadmiaru ozdób. Kiedy zapadnie decyzja co do fasonu, warto podkreślić swoją osobowość. To już zadanie dla dodatków, bo jak wiadomo: dodatki tworzą styl. Wybierając suknię ślubną, warto mieć także na uwadze wzrost i gabaryty pana młodego. Dzięki temu Młoda Para będzie wyglądać jak idealnie dopasowana para.

Jak dobierać dodatki do sukni ślubnej?

Dodatki do sukni ślubnej nadają charakteru całej stylizacji. Generalna zasada – nie przesadzać i dozować z umiarem, im strojniejsza suknia, tym subtelniejsze dodatki i odwrotnie. Najczęściej w komplecie dodatków  znajduje się welon, biżuteria, buty i kwiaty. Z dodatków drugoplanowych: torebka, rękawiczki, szal/bolerko, kapelusz, parasolka. O wyborze dodatków decydują indywidualne upodobania panny młodej, jej suknia lub z góry przyjęta aranżacja (np. ślub w stylu retro). Współczesna, zgodna z trendami  panna młoda wygląda subtelnie, romantycznie i dziewczęco. Dodatki mają jej w tym pomóc:

Welon – atrybut panny młodej, welon długi i średniej długości, delikatny typu mgiełka pasuje do strojnych i koronkowych sukni. Suknie z tkanin gładkich, proste lub drapowane dobrze komponują się z bardzo długimi, warstwowymi welonami zdobionymi koronką lub haftem.

Biżuteria – raczej delikatna i dyskretna, złota, srebrna, platynowa, rozświetlona kryształkami. Duże, wyraziste formy skomponują się tylko z suknią w stylu minimalistycznym.

Buty – wygodne i dobrej jakości, najlepiej zakryte. Powinny być zgodne z obowiązującą modą, toteż najlepiej szukać ich poza salonami ślubnymi. Dobierane pod kolor sukni lub jako akcent w ulubionym kolorze.

Kwiaty – to osobny temat, ale ważne, by nie przesadzić z wielkością i kompozycją wiązanki.

Izabela Kulesza – projektantka z pasji i wykształcenia, laureatka wielu nagród m. in. „Złotej Nitki”. Tworzy niesamowite suknie ślubne, a dodatkowo współpracuje z czasopismami „Nasz Ślub” i „Panna Młoda” jako ilustratorka i felietonistka. Co roku uczestniczy w targach ślubnych.

Kilka złotych rad ode mnie na podsumowanie:

  • Szukaj sukni ślubnej, w której czujesz się wyjątkowo piękna. Inni to dostrzegą i docenią.
  • To Twój wielki dzień, więc czeka Cię wielkie mierzenie. Uzbrój się w cierpliwość, delektuj się chwilą.
  • Dodatki nadadzą sukni niepowtarzalny klimat, nie wolno Ci żadnego zaniedbać.
  • Spróbuj podejść do mody ślubnej niekonwencjonalnie, bowiem wyjątkowy dzień wymaga wyjątkowej oprawy.
  • Cudowne kwiaty pomogą stworzyć stylizację godną westchnień. Klasyczne bukiety, nazywane inaczej biedermeierem mają kolisty kształt i pasują do stylu romantycznego i bajkowego. Wiązanki kaskadowe, które finezyjnie „wypływają” z rąk panny młodej pasują do sukni o kroju nieregularnym lub syrenim.

 

 

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący