Moda sportowa przewrotnie, bo siedzi we mnie przekora - Stylowa Moda

Moda sportowa przewrotnie, bo siedzi we mnie przekora

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Po prawie 20 latach małżeństwa mój ukochany mąż postawił mi psychologiczną diagnozę. „Najpierw wszystko przestudiujesz, wypytasz, zgłębisz, a potem… I tak zrobisz po swojemu”. Stety lub niestety jest to bardzo trafne. Tak samo mam przy ubieraniu. Lubię efekt zaskoczenia, albo opowieści, którą snują przedmioty użytkowe.

Zawsze w muzeach wciągają mnie szczególnie wystawy ubrań i biżuterii, szczotek, flakoników, porcelany, mebli, zegarów. Wpadam wtedy jak Alicja z króliczą norę, w inny zaczarowany świat. A czas? Nie istnieje… Po prostu muszę wyoglądać wszystko w szczegółach. Jeśli się nudzisz w takim miejscu, pomyśl następnym razem życzliwie o mnie. Jak chodzę z klientami na zakupy, również ich raczę opowieściami z historii mody. Mrugają oczami i mówią, że ciekawe i chcą więcej, żartownisie. Tak rzecz ma się z klasykami w szafie. Moda sportowa to jednak temat bardziej dynamiczny, wręcz futorologiczny.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistka-przeglad-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistka-przeglad-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Te nowoczesne, inteligentne tkaniny, technologie produkcji, zmiana obyczajów w uprawianiu sportów, wszystko jest bardzo zajmujące. Nie uprawiam żadnego sportu wyczynowo, choć bardzo imponuje mi sprawność fizyczna, gibkość, szybkość, zwinność. Nie lubię jednak przerostu nad treścią, przesady, źle lokowanej energii, sztucznego lansu.  Trochę biegam, codziennie staram się „pilatesować”, z różnym skutkiem. Mam kilka sprawdzonych zestawów odzieży sportowej. Ostatnio zainteresowałam się czy nie dodać temu wszystkiemu więcej ekstrawagancji. W modzie sportowej lubię klasykę, stawiam na jakość, szukam ciekawych rozwiązań.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistka-przeglad-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Często podobają mi się stylizacje Stelli McCartney, Mary Hoffman, a nawet niektóre propozycje Oysho. Rdzawa wiatrówka od nich służy mi dzielnie i jest jakaś taka czaderska, co najmniej. Zainteresowały mnie projekty Ranity Sobańskiej, projektantki i autorki strojów dla polskiej reprezentacji olimpijskiej, dyrektorki kreatywnej dla 4F.  Pociąga mnie funkcjonalność, kobiecość, minimalizm. Szczypta elegancji w sporcie. To sprawia, że czuję się bardziej wyjątkowo i mam większą radość z tego całego sportowania się.

Dajcie znać jakie marki polecacie, szczególnie polskie, albo ciekawe ze świata.

Zdjęcia marki: Ranita Sobańska

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE