Modne ubranie ze ... śmieci - wywiad z Katarzyną Konieczką - Stylowa Moda

Modne ubranie ze … śmieci – wywiad z Katarzyną Konieczką

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Swoimi pomysłami na temat mody z recyklingu i eko podzieliła się ze mną Katarzyna Konieczka, absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru z Warszawy, jedna z nagrodzonych projektantek Re-Act Fashion Show 2009. Artystka specjalizuje się w modzie awangardowej. 

Jak ubierać się wykorzystując rzeczy z recyklingu, ale wygodnie i stylowo zarazem?

W swojej twórczości wykorzystuję materiały, którymi nie każdy się interesuje. Na przykład nie modne dżinsy o nie atrakcyjnym fasonie tnę na kawałeczki i konstruuje z nich inny element ubioru, choćby gorset. Wszytko polega na tym żeby z gotowego ubrania lub mało fascynującej tkaniny stworzyć coś nowego – nowa fakturę lub formę. Jakość i “modność” danego stroju opiera się na unikatowości, a aktualna moda właśnie do tego dąży.

Projektanci znanych marek wprowadzają limitowane edycje swoich kolekcji, bo to winduje ich wartość w górę. To jest właśnie sekretem do wyprodukowania ubrania które stanie się obiektem pożądania. Do rangi sztuki urasta stworzenie pojedynczego egzemplarza z niestandardowego materiału, który jest już niejako nie dostępny, przy czym proces jego przetwarzania jest również prawie niepowtarzalny. Jest to działanie proekologiczne, ponieważ pozwala ono na przetworzenie ubrania którego nie chcemy, bo jego fason lub materiał wyszły z mody.

<img scr="https://stylowamoda.pl/osobista-stylistka.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-osobista-stylistka-warszawa-olsztyn-trójmiasto-poznań"/>

Skąd czerpać  ekologiczne inspiracje dotyczące mody?

Wystarczy rozejrzeć się w około i spojrzeć na nasze ubrania którymi nie jesteśmy zainteresowani. Sprawdzić jak reagują na farbowanie, manewrowanie strukturą – można użyć do tego farb lub utrwalaczy. Także przedmioty codziennego użytku mogą stać się ozdobą lub atrakcyjnym dodatkiem – sprzyja temu coraz bardziej odrzucany minimalizm i powrót przepychu na wybiegi. Wielość ozdób jest trendy. Broszki, kolczyki, korale można zrobić nawet z małych plastikowych zabawek lub innych gadżetów “made in china” – te często się psują i są wyrzucane, a produkuje się ich miliony. Plastik zalega na wysypiskach śmieci, jego biodegradacja może trwać nawet kilka tysięcy lat.

Ubrania ekologiczne to nie tyko zwykły t-shirt z bawełny organicznej lub zwariowana kreacja z taśmy VHS. Jak wygląda pomysłowa moda ekologiczna?

Szaleństwa w obrębie tkaniny – wielość warstw i faktur –  sprzyjają szukaniu nowych materiałów do produkcji ubrań. Można w prosty sposób stworzyć unikalne ubranie lub jego element, dodatek stosując technikę nakładania drobnych elementów na np. torebkę. Modne ubranie można stworzyć po prostu ze śmieci – zepsute zapięcia, suwaki, popsute korale, kapsle, agrafki i wszystkie elementy podobnej wielkości naklejone obok siebie i pomalowane na jeden kolor.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE