Moja nowa książka „Styl – sztuka pięknego wizerunku” - Stylowa Moda

Moja nowa książka „Styl – sztuka pięknego wizerunku”

Codzienność
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

O przygodzie związanej z nagrywaniem audiobooka i projekcie, który rozrósł się jak róża jerychońska, choć miał być tylko przystankiem na drodze.

Kilka miesięcy temu postanowiłam przygotować materiał, który moi stali czytelnicy będą mogli pobrać jako wartościowy prezent za zapisanie się do stylowego newslettera. Przy okazji, jeśli tego nie zrobiliście, zachęcam gorąco. Jest w stopce, na każdej podstrony, a samo wykonanie zadania trwa dosłownie 3 sekundy. Dzięki temu nic Wam nie umknie i będziecie na bieżąco z ciekawymi wpisami. Poza tym czeka tam ten niesamowity upominek od serca! Ogólnie rzecz biorąc projekt się rozrastał i rozrastał, choć miał liczyć kilka, kilkanaście stron. Klawisze klawiatury się grzały, a filiżanki herbaty musiały się magicznie napełniać. Powstała z kolejna książka pełna porad, inspiracji, wiedzy z dziedziny mody, ale również osobisty pamiętnik o tym, co kształtowało moje reminiscencje estetyczne. Dzięki bliższemu poznaniu możemy się bardziej polubić i zaprzyjaźnić, łatwiej czytelnikowi odnieść to do swojego życia, zobaczyć możliwości związane z modą, które właśnie na niego czekają.

Nie pamiętam dokładnie momentu, kiedy oświecił mnie pomysł na nagranie audio, być może podczas jednego z leśnych wybiegań. Niektóre czynności bowiem wykonuję słuchając książek czy szkoleń. Jestem miłośnikiem słowa i ciszy zarazem. W życiu znajduję miejsce na każde z nich, a czas staram się przeżywać w teraźniejszości i obecności albo podwójnie łącząc role. Gdy słucham książki łatwiej przebiec mi dłuższy dystans, poprasować więcej, posprzątać jeszcze jedno miejsce… Gdy słucham muzyki cieszę się nią, ale po kilku utworach wyłączam się. Wszystko więc zależy od tego, co aktualnie bardziej jest mi potrzebne do tego, aby czuć się dobrze. Czasem, gdy biegnę odsłaniam jedno ucho, żeby słuchało szumu i śpiewu ptaków, drugim wciągam i zasysam mózgiem treść, która mnie rozwija.

Gdy wspomniałam koleżance o pomyśle na audio, powiedziała, że koniecznie muszę to nagrać własnym głosem, bo ona uwielbia mnie słuchać! Skoro sprawia jej przyjemność, jak opowiadam, pomyślałam, że zapytam też innych. Okazało się, że mój głos jest odbierany jako przyjemny, i choć człowiek najczęściej za swym głosem szczególnie nie przepada, to doszłam do wniosku, że trzeba iść za ciosem. Ton, którym się wypowiadam jest znany moim klientom czy słuchaczom radiowym, kiedy mogłam występować jako ogólnopolski ekspert z dziedziny stylu.

ZAKUPY ZE STYLISTKĄ

<img scr="https://stylowamoda.pl/osobista-stylistka-warszawa.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warszawa-olsztyn-trójmiasto-poznań"/>

Mam mały sentyment do aplikacji Storytel, jestem po prostu jej użytkownikiem i dobrze mi się kojarzy. To niesamowite, że właśnie Oni chcą mieć moją książkę u siebie. Publikacja zdobywa niezłe recenzje, co wpływa na to,  iż wszystko w połączeniu trochę mnie wzrusza. Tak więc mleko się rozlało albo raczej audiobook się nagrał. Prawie, że sam… Żartuję. Nie była to ciężka praca, choć po kilku godzinach czytania w upalny dzień w małym, zamkniętym pomieszczeniu, byłam wykończona. W sumie sam proces rozbiliśmy na dwa dni, aby jakość głosu była ładna i na odpowiednim poziomie. Chciałabym przy okazji podziękować osobom, które przyczyniły się najbardziej do powstania tego dzieła: Ani Piskorskiej za skład, okładkę i grafikę, Kasi Tymczyszyn – Bębenek za przygarnięcie mnie do grona autorów Storytel i Sławomirowi Nasalskiemu za naukę operowania głosem i profesjonalne przygotowanie dźwięku.

<img scr="https://stylowamoda.pl/osobista-stylistka-warszawa.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warszawa-olsztyn-trójmiasto-poznań"/>

Przyznam szczerze, że nagrywanie audiobooka bardzo mi się spodobało. Lubię czytać na głos swoim dzieciom, a moja studencka specjalizacja reżysera teatralnego mogła trochę się w końcu przydać. Może gdybym napisała kryminał, czego życzy sobie mój tata, mogła bym coś zagrać różnymi  głosami bohaterów. To raczej nie będzie możliwe, bo nie jest to rodzaj treści, które czytam i tworzę.

Książka „Styl – sztuka pięknego wizerunku” w formie płyty będzie wspaniałym prezentem dla kobiety w każdym wieku, bo każda z nas chce wyglądać pięknie. Choć styl możemy interpretować na różne sposoby, to jest w tym wszystkim ten niezaprzeczalny element wspólny. Dlatego warto zaopatrzyć się w więcej egzemplarzy i podarować je osobom, które cenimy, kochamy lub są w naszym życiu ważne – mamie, córce, przyjaciółce.

<img scr="https://stylowamoda.pl/osobista-stylistka-warszawa.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warszawa-olsztyn-trójmiasto-poznań"/>

Z publikacji dowiesz się jak szukać własnego, niepowtarzalnego stylu. Zrozumiesz czym jest styl. Nie jest on bowiem tylko sposobem ubierania się, ale sumą piękna, które nosimy w sobie. Tego, jak się poruszamy i wypowiadamy, dobrymi manierami, wewnętrzną charyzmą oraz sposobem wyrażania pasji. Przyjemne zostało połączone z pożytecznym, dlatego nauczysz się jak:

 • dobierać styl do osobowości,
 • odnaleźć natchnienie i wzory, rozwijające kobiecość,
 • czerpać z kluczowych stylów w modzie,
 • efektywnie zarządzać garderobą, poznając m.in. szafę kapsułową,
 • szczerze odpowiadać na pytania, które determinują osobisty styl,
 • czerpać radość z mody i podpatrywać ikony stylu,
 • nie zawracać sobie głowy trendami,
 • być estetką wrażliwą na piękno w otoczeniu,
 • z dystansem spojrzeć na sylwetkę i zakochać się w sobie,
 • robić przemyślane zakupy i planować budżet ubraniowy,
 • stworzyć własną Teczkę Stylu,
 • wykorzystywać 10 zasad dobrego stylu,
 • stylizować ubrania i akcesoria zgodnie z własną osobowością stylu.

Wyjątkowym aspektem książki jest opisanie mojego firmowego patentu na poszukiwanie stylu. Chodzi o „Teczkę stylu”. Jest to tylko jedna z możliwości, acz bardzo pomocna i gwarantująca dobrą zabawę, poznanie siebie oraz garść autorefleksji.

<img scr="https://stylowamoda.pl/osobista-stylistka-warszawa.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warszawa-olsztyn-trójmiasto-poznań"/>

Recenzje promocyjne napisali Patrycja Cierocka-Szumichorska, Olaf Tabaczyński i Monika Gąsiorek-Mosiołek:

Nie jestem zwolenniczką poradników na temat mody. Na ogół upraszczają modę do koloru tęczówki i zdiagnozowania czy mamy wcięcie w talii. Tymczasem książka autorstwa Izabeli Jabłonowskiej wychodzi ze słusznego założenia, że styl to nie tylko moda. Wskazuje, że pojęcie stylu jest dużo szersze, a to jak się ubieramy, jest jednym z elementów wyrażania siebie. W taki sam sposób myślę o modzie projektując kolekcję, tym bardziej treść książki w moim odczuciu jest godna uwagi.

 

Dużym atutem książki są zadania. W efekcie odbiorca skupia się na sobie. Bo gdy siebie lepiej poznamy, kwestia stylizacji będzie dla nas rzeczą nader oczywistą.

 

Patrycja Cierocka-Szumichora, dyrektorka kreatywna marki Patrizia Aryton.

 

 

 

 

Autorka opracowania „Styl – sztuka pięknego wizerunku”, Izabela Jabłonowska, podjęła się niełatwej sztuki pisania o wizerunku poprzez Styl. Dziś o szeroko rozumianej modzie, mówi się niemalże w każdym zakątku na świecie. Warto również pamiętać, że Moda to potężny rynek. Czy to ma wpływ na nas? Tak, na mnie ma wpływ. A czy na Ciebie?
Dlatego publikacja ta jest pod wieloma względami wyjątkowa.
Jest swoistego rodzaju praktycznym przewodnikiem dla Kobiet w przestrzeni wizerunku, jak również i co bardzo ważne, świadomości własnego Stylu.
Formę, jak i treść, łączą tutaj nowe media. A rzetelna wiedza odnosząca się do wartościowych opracowań ze świata mody, stają się właściwym spoiwem.
„Styl – sztuka pięknego wizerunku”, zasługuje na szczególną uwagę.
Dziś tempo życia oraz natłok zalewających nas informacji, przesłaniają nam często to, co ważne. Nas samych, naszą tożsamość, nasz własny unikatowy Styl. Każdy z nas posiada Osobisty i własny Styl. Styl, który posiadasz również Ty.
Czytelna treść pokazuje, że Styl może i intuicyjnie dociera do nas w zmieniającej się rzeczywistości.
Styl poprzez nowe formy inspiracji odwołuje się coraz częściej do szerszej i pełniejszej przestrzeni naszego życia, jego wewnętrznego komfortu. Do świadomego odczuwania Stylu.
Treść tego przewodnika, to dobry początek do zmian, których warto dokonywać w sobie.
Autorka odwołuje się do osobistych historii i osób ważnych w jej doświadczeniach, w ten sposób zakreślając pokoleniowy i wiarygodny horyzont świadomości Stylu.
Gdyż nasze przekonania, ciało, doświadczenie i wiele innych ważnych aspektów mających wpływ na nasz osobisty Styl, ulega przemianie w czasie.
To paradoksalnie upływający czas uświadamia nam, jak ważne są chwile w dobrym Stylu.
Dobry Styl pozwala mi smakować życie pełniej, czego również i Tobie życzę.

 

Olaf Tabaczyński, Mistrz Świata Makijażu i Stylizacji, dyrektor artystyczny „MAESTRO” Akademii Wizażu, trener, praktyk i twórca autorskiego, międzynarodowego programu make-upu, wizażu i stylizacji, oraz analizy kolorystycznej, technik doboru zapachów oraz Stylizacji Opraw Okularowych.

 

 

Izabela Jabłonowska w swojej najnowszej książce “Styl – sztuka pięknego wizerunku” w nowatorski sposób porusza temat indywidualnego spojrzenia na szeroko pojętą modę. Obecnie natłok docierających do nas informacji o pojawiających się coraz to nowszych kolekcjach, trendach, które dyktuje uliczna moda i media społecznościowe powodują, że zatracamy się, chcąc nadążyć za coraz szybciej biegnącym światem. Autorka przypomina, że nasza indywidualna interpretacja trendów jest niewerbalnym przekazem o nas. Najważniejsze jest zrozumieć siebie i swoje potrzeby, by odnaleźć własny styl. Uczy nas również, jak poruszać się w gąszczu ubrań i czym się kierować, tak aby odpowiednio je dobrać do sylwetki, wieku i okazji. “Styl – sztuka pięknego wizerunku” jest obowiązkową pozycją dla osób szukających drogowskazu w drodze do własnego, niepowtarzalnego stylu.

 

Monika Gąsiorek-Mosiołek, PR Manager marek z segmentu fashion, design, art. Manager osób publicznych i artystów. Brand Manager magazynów m.in. Harper’s Bazaar i Cosmopolitan.

Książka dostępna będzie docelowo aż w 5 formatach – do pobrania na mojej stronie jako ebook w PDF i do zakupienia w postaci audio jako MP3 lub na tradycyjnej płycie, a także jako audiobook i EPUB na platformie Storytel. O możliwościach przeczytania bądź wysłuchania książki będę informować w mediach społecznościowych, gorąco zapraszam do ich śledzenia!

#osobistastylistka

Gdy Twoim marzeniem są #usługiosobistejstylistki, #zakupyzestylistką, #przeglądszafy, #analizakolorystyczna lub #stylizacjaonline, #stylistkaonline – sprawdź dostępne propozycje, które przygotowała dla Ciebie #osobistastylistka SKLEP – usługi stylistki. 

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE