Niby jedna, a PARKA

Styl
Izabela Jabłonowska
1 Komentarz

Ciągle słyszę, że parka to „must have” w naszej garderobie. Dajcie spokój. Każdy ma takie „must have” na jakie zasługuje… A tak serio, to parka jest niezwykle funkcjonalna, możemy wprowadzać ją do bardzo różnorodnych stylizacji, od casualu po zestawienia wyjściowe. Wystarczy spojrzeć, jak nosi ją Olivia Palermo i już chce się ją mieć. Ja chcę ją mieć!

Parka to rodzaj dłuższej kurtki o naturalnym lub syntetycznym wypełnieniu i często z wyściełanym futerkiem kapturem. Jeżeli rozmyślacie właśnie, jaką kurtkę wybrać na sezon wiosenny, to może warto zastanowić się nad parką, chociaż pamiętać należy, że w zależności od wypełnienia, a zatem grubości, może to być kurtka na każdą porę roku.  Ten model od lat nie schodzi z wybiegów, ma w sobie coś ponadczasowego. Fason jednak może być trudny, szczególnie jeśli przedobrzymy z rozmiarem. Warto też zwrócić uwagę na długość, bo jeśli ktoś ma krótkie nogi, albo jest niewysoki, to z parki może zrobić się mały namiot. Parki różnią się między sobą rozmieszczeniem kieszeni, sposobem zapięcia, i wieloma innymi detalami.  Dlatego trzeba zmierzyć kilka modeli i znaleźć taki, w którym wyglądamy i czujemy się zgrabnie.

Najbardziej uniwersalnym kolorem dla parki jest zgaszona zieleń, jednak wspaniale będzie się też prezentować kolor szary i granatowy. Jeśli wolicie kurtkę jeszcze w innym kolorze, to na pewno uda się wam znaleźć swojego ulubieńca, ponieważ w sklepach można znaleźć propozycje od klasycznej czerni poprzez odważne odcienie neonowe. Także kolor parki wyznacza styl, do którego kurtka pasuje. Np. pomarańczowy czy cytryna będzie pasować do stylu sportowego, a szarość i czerń do klasyki, chociaż oczywiście w modzie nie ma sztywnych reguł.

Fason kurtki sam w sobie może wyglądać niechlujnie, dlatego aby przełamać taki wizerunek, dobrze jest sięgnąć po zamaszysty szal lub chustę, nawet w wersji bardziej eleganckiej. Parka będzie wyglądać fantastycznie i przewrotnie do koronkowej sukienki i botków, albo z dżinsami i szpilkami. Inny pomysł to dodanie parki do skórzanych leginsów, bluzki koszulowej i dużego naszyjnika.

Parka dodaje nonszalanckiego charakteru ubraniom, które na pierwszy rzut oka wcale do niej nie pasują, ponieważ zbyt zwykłe bądź sportowe stylizacje, osłabiają jej szalenie modowy wymiar.

Jeśli parka jest również waszym marzeniem, postarajcie się zwrócić szczególną uwagę na materiał i wykończenie. Dobre wykonanie gwarantuje, że kurtka posłuży nam kilka lat i będzie modnym oraz stylowym akcentem.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący