Osobista stylistka - czy warto? Kompleksowe rozważania filozoficzno-naukowo-artystyczne. - Stylowa Moda

Osobista stylistka – czy warto? Kompleksowe rozważania filozoficzno-naukowo-artystyczne.

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Czy korzystanie z usług stylistki to fanaberia, czy konieczność? Być może ani to, ani to. Jednak naturalne jest, że czerpiemy z pomocy i wiedzy ekspertów w różnych dziedzinach. To ułatwia i uprzyjemnia wiele spraw. Tak samo możesz podciąć włosy sama lub iść do fryzjera. Rezultat różny, wybierasz sama. Faktem jest, że usługi osobistej stylistki mogą wnieść wiele benefitów dla Twojego komfortu i poprawienia jakości życia.

Wyjątkowe chwile wymagają wyjątkowej oprawy

Małe chwile mają wielką moc. Przypomnij sobie, gdy ktoś najbliższy powiedział Ci, że Cię kocha, albo gdy dziecko wręczyło Ci zerwany podczas spaceru polny kwiatek. Mogłaś mieć na sobie byle co, a i tak byłaś szczęśliwa. Jednak tajemniczym trafem najczęściej pamiętasz, w co byłaś ubrana podczas wielu ważnych dla siebie momentów. Celebrowanie życia to wdzięczność i docenienie bycia tu i teraz. Dlatego sekretniku Twego serca i bibliotece pamięci przechowujesz to, co sprawiło, że czułaś się bardzo wyjątkowo, nawet jeśli nie jesteś z natury szczególnie sentymentalna.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przeglad-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Stylowa szafa (przegląd szafy, dobór fasonów i analiza kolorystyczna)

#osobistastylistka

Gdy Twoim marzeniem są #usługiosobistejstylistki, #zakupyzestylistką, #przeglądszafy, #analizakolorystyczna lub #stylizacjaonline, #stylistkaonline – sprawdź dostępne propozycje, które przygotowała dla Ciebie #osobistastylistka SKLEP – usługi stylistki. 

Czy warto skorzystać z usług osobistej stylistki

Współpracując z osobistą stylistką tak naprawdę oszczędzasz w długiej perspektywie czasu. Nasze wybory nie zawsze okazują się trafione, a często po jednym lub kilkukrotnym założeniu danej rzeczy okazuje się czy to naprawdę nasz stylizacyjny sprzymierzeniec.

Bardzo cenię Leszka Możdżera, nie tylko jego muzykę, ale też inteligencję i to, co ma do powiedzenia. Artysta ten pięknie mówi o wibracjach, o tym, że mają je emocje, nasze ciało, ma też strój. Drgania te to nie fantasmagoria, ale nauka, będąca szczególnie domeną fizyki. Choć w połączeniu z człowiekiem zapewne jeszcze sprawa chemii, biologii i ducha.

W pewnych rodzajach ubioru mamy po prostu inne samopoczucie, w określony sposób patrzymy na świat i go czujemy. Ubranie może nas pozytywnie wzmacniać i ćwiczyć abstrakcyjny, ale też logiczny sposób myślenia, a może niszczyć naszą wewnętrzną i zewnętrzną przestrzeń. Dzieje się tak wtedy, gdy stawiasz sobie pewne cele, idziesz w kierunku idei, żyjesz marzeniem, ale to, jak wyglądasz, bojkotuje Twoją siłę sprawczą.

Interesuje mnie jak być lepszym człowiekiem. Choć ubranie w procesie doskonalenia zawodowego czy osobistego gra drugoplanową rolę, to jednak pomaga zwizualizować nam swoją osobowość (kreatywność, dobre cechy charakteru, talenty, tryb życia), system wartości (np. minimalizm/ maksymalizm, eko, wege, indywidualna definicja piękna/kobiecości/męskości), daje dobre samopoczucie, wspiera zdrowie lub je psuje (rodzaj tekstyliów i barwników oraz chemia w nich zawarta).

Niezwykły komfort i wyręczenie z procesu decyzyjnego

Najczęściej ze stylistką spotykają się osoby, które pragną odświeżyć szafę. Przytłoczone nieco nudą, brakiem pomysłów lub wyczerpaniem możliwości twórczych, chcą by ktoś jak dobra przyjaciółka, pokazał im nowe możliwości i inspiracje. Dlatego warto właśnie skorzystać z usług osobistej stylistki, bo spotkanie to zostawiona otwarta furtka dla nowych tkanin, krojów odzieży i entuzjazmu dla zwykłej czynności ubierania. Sami nie mamy wiedzy specjalistycznej, którą posiada doświadczona stylistka. Usługi osobistej stylistki pomagają  zrozumieć styl odpowiedni do osobowości, poczuć się piękniej i atrakcyjniej nawet we własnych oczach, dodają pewności siebie, są rodzajem wytchnienia, jak w luksusowym SPA, kiedy czujesz, że robisz coś dobrego dla siebie. Benefity ze spotkania z osobistą stylistką odczujesz nie tylko w trakcie realizacji projektu szafa czy zakupów, jest to współpraca warta tego, by ją kontynuować.

Jest to bodziec do innego spojrzenia na swoje ciało, zabawę z modą, a nawet na odświeżenie radości z dbania o siebie. Przyznajmy uczciwie, że po drodze za pędem obowiązków i odhaczania zadań z listy planów, trochę ją tracimy. Szkoda, bo przez setki, a może nawet przez tysiące lat kobiety z ubierania się wynosiły moc, traktując tę czynność jak swego rodzaju rytuał. Chyba też przez to, że było więcej czasu na te przyziemne czynności, a dziś z nosem w mediach zapominamy o chwili dla siebie. Osobista stylistka może przypomnieć Ci jak odnaleźć entuzjazm w codziennym procesie przygotowań.

Dobieranie, zakładanie, wybieranie bez pośpiechu, czasem zgodnie ze wskazówkami stylistki sprawia, że odnajdujesz figlarną przyjemność w procesie przygotowywania się na małe i wielkie wyjścia. Dzięki temu i Ty i egzystencja stajecie się piękniejsze! Strojenie się w pozytywnym sensie tego słowa, jest formą kobiecości, którą mamy w genach. Nawet te z nas, które stawiają na odzieżowy minimalizm, chcą czuć się zadbane i ładnie.

Jesteś cudem, a to wymaga odpowiedniej oprawy. Choć sądzę, że o piękno zewnętrzne trzeba przede wszystkim dbać od wewnątrz (umysł, dusza, witalność, harmonia), to warto odrobić tę lekcję i sprawdzić jak możesz wyglądać lepiej. Zasługujesz na to, by jako wartościowa osoba wyglądać ładnie i elegancko. Przy okazji zapytam, czy wiesz, co to znaczy elegancko? Według „Słownika języka polskiego” elegancja oznacz dobry smak w ubiorze, nie chodzi więc ani o bluzkę koszulową wsadzoną grzecznie w spódnicę tylu ołówek, ani o spodnie na kancik. Ma być estetyczne dla oka. Tak więc elegancki może być też dresik, tylko że walczymy o coś więcej…

Usługi osobistej stylistki jako Twój rozwój osobisty

Popularny mówca, trener i człowiek sukcesu – Brian Tracy w książce „Nawyki warte miliony” napisał:

Wyglądaj jak zwycięzca. Jeden z najważniejszych nawyków milionerów, który może mieć niewiarygodny wpływ na to, jak szybko będziesz się piąć po szczeblach kariery, jest związany z wyglądem i wizerunkiem. Musisz mieć nawyk ubierania się jak ktoś, kto zamierza coś osiągnąć w życiu. Dla człowieka wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów. Wygląd drugiej osoby ma kluczowy wpływ na naszą opinię o niej. Niektóre badania dowodzą, że pierwsze wrażenie kształtuje się w ciągu 4 sekund, jakie mijają od poznania nowej osoby, natomiast pełną opinię na jej temat mamy już po 30 sekundach. A gdy już kogoś ocenimy w określony sposób, mózg robi wszystko, żeby uzasadnić tę ocenę. Musi się wydarzyć coś naprawdę niezwykłego lub szokującego, żebyśmy zmienili opinię na temat drugiej osoby ukształtowaną na podstawie pierwszego wrażenia.

Niektórzy twierdzą, że nie należy oceniać po wyglądzie. Może i mają rację, ale to nie zmienia faktu, że każdego, kogo spotkasz na swojej drodze, oceniasz właśnie na podstawie tego, jak ta osoba wygląda. Zazwyczaj zajmuje Ci to nie dłużej niż 30 sekund. Tak po prostu działa umysł.

Jedna z reguł sukcesu brzmi; „Wszystko ma znaczenie!” Każda rzecz pomaga Ci lub przeszkadza w jakiś sposób, dodaje wartość albo ją odbiera, przybliża Cię do wybranego celu bądź od niego oddala. Wszystko ma znaczenie! Ta reguła dotyczy każdego obszaru życia – również wyglądu. I tak samo wszystko liczy się w wizerunku, jaki budujesz. Jeżeli coś Ci nie pomaga, to szkodzi. […] Jeśli zadasz sobie trochę trudu, żeby się dowiedzieć, jakie ubrania nosić i jak wyglądać, by robić wrażenie kompetentnej osoby, otworzysz przed sobą drzwi, które w innych okolicznościach być może pozostałyby zamknięte.

Dlatego właśnie jednym z najsprytniejszych ruchów, jaki możesz zrobić, by wpłynąć na swoje życie zawodowe i osobiste to skorzystanie z usług osobistej stylistki. Teraz już wiesz, że warto.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przeglad-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Realne korzyści z zakupów z osobistą stylistką

Choć to mój miły Klient ma ostatnie słowo na zakupach, to jednak zaufanie do doświadczenia i wiedzy osobistej stylistki pomaga w odciążeniu go z trudnych decyzji dotyczących tego, ile razy dana rzecz będzie w użyciu, czy warto zawracać sobie głowę najnowszymi trendami, na co przeznaczyć więcej środków, a na co mniej, które fasony będą najlepiej podkreślać figurę, a zarazem zachowają klasę w miejscu pracy, czy biała bluzka koszulowa jest stosowna na co dzień.

Wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na Twoje samopoczucie, komfort korzystania z garderoby przed i po usłudze stylizacji, oszczędności długofalowe i bardziej świadome decyzje zakupowe, zwiększenie kompetencji, a więc i większe zarobki w przyszłości. Warto do tego dodać fakt, że poznając pewne kanony ubioru będące za pan brat z zasadami savoir-vivre,  łatwiej poruszać się między ludźmi z gracją. Jest To bonus towarzyski, niezbędny dziś do nawiązywania i utrzymania wartościowych kontaktów.

Nowa Ty na nowej drodze życia

Rozpoczęcie nowej pracy bądź objęcie nowego stanowiska wiąże się między innymi ze zmianą wizerunku. To naturalne, że chcemy dostosować się do miejsca i powierzonych nam zadań. Jest to małe wyzwanie, któremu czasem trudno sprostać w pojedynkę. Przydaje się profesjonalna  wiedza osobistej stylistki z zakresu zasad dress code do pracy i protokołu dyplomatycznego (posiadam dyplom Akademi Dyplomatycznej przy Ministerstwie Spraw Zagranicznych), umiejętności stylizacji (mam do zaoferowania bogate doświadczenie, m.in. kilkanaście lat pracy w branży mody jako stylistka i szkolenia choćby Fashion Project), wiedza z zakresu barw (jestem certyfikowaną konsultantką koloru – Akademia Wizażystki Maestro). Dla Klientów ważne są gotowe zestawy na konkretne okazje. Możemy je stworzyć razem. Sprawdź tutaj – KLIK.

Zdjęcia: Emilia Zaniewska

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE