Osobista stylistka mody - Olsztyn - Stylowa Moda

Najlepsza osobista stylistka w Olsztynie

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Jak wygląda spotkanie z osobistą stylistką, czy to boli, czy raczej jest wydarzeniem z grupy miłych, najmilejszych.

Gdy do mnie zadzwoniła, akurat pracowałam nad prelekcją, którą przygotowuję na występ w Warszawie i będę miała przyjemność wygłosić podczas targów mody WOW Fashion na Stadionie Narodowym. Miała miły głos, melodyjny i radosny. Kasia, bo o niej mowa, ma trzydzieści parę lat i jest właścicielką małej firmy. Zaczęła od tego, że już od kilku miesięcy namyślała się na spotkanie z osobistą stylistką, lecz nie mogła się na nikogo zdecydować. Żadna strona internetowa, oferta, ani osoba nie przemówiła do niej tak, jak oczekiwała, do czasu aż znalazła moje miejsce w sieci. Co prawda dojeżdżam do klientów w całej Polsce, ale my miałyśmy działać w malowniczym Olsztynie. Wierzę, że przyciągamy do siebie ludzi, którzy nadają na podobnych falach. Dzięki temu łatwo o dobrą współpracę i świetne rezultaty – widoczne, a także mierzalne w efektach oraz komforcie.

Inspirujący blog o stylu i modzie

Przez kilka dni czytała wieczorami hurtem wpisy na Stylowym Blogu i przepadła. Powiedziała: „W końcu coś przykuło moją uwagę, zainspirowało i podniosło na duchu”. To dało jej nadzieję, że może wyglądać jeszcze lepiej, a proces budowania garderoby marzeń jest realny dzięki pomocnej dłoni eksperta w dziedzinie mody. Umówiłyśmy termin i Kasia musiała trochę poczekać na realizację usługi, a ekscytacja podobno rosła! Zawsze noszę w sobie wdzięczność, że ktoś tak bardzo czeka na spotkanie ze mną. Cieszę się, że będę mogła pomóc i wykorzystać swoje doświadczenie oraz zdolności, aby wydobyć ten niesamowity potencjał, który determinuje styl i podkreśla osobowość. Osobista stylistka jest faktycznie jak dobra wróżka przed balem u Kopciuszka.

Osobista stylistka, Olsztyn i przegląd szafy

Gdy nadszedł dzień spotkania, Kasia powitała mnie w drzwiach z rozwianym blond włosem, w luźnej sukience w kolorze soczystych malin i z psem merdającym ogonem. Najczęściej, gdy docieram do klientki do domu, widzę ją bez makijażu. Proszę o to sama jeszcze podczas umawiania usługi, bowiem podczas analizy kolorystycznej chcę obejrzeć dokładnie skórę w wydaniu sauté. Lepiej widać wtedy odcień skóry, plamy pigmentacyjne, czerwień wargową, zabarwienie brwi itd. Zanim przygotowałam stanowisko do analizy kolorystycznej, odbyłyśmy rozmowę zapoznawczą. Zależy mi, by jak najbardziej poznać potrzeby klienta, jego marzenia, preferencje i styl życia. Dzięki temu mogę zrealizować usługę całkowicie indywidualnie, a to sprawia, że obie strony są bardzo zadowolone. Przede wszystkim klient czuje pełną satysfakcję, a nawet więcej, jest szczerze ukontentowany i zaskoczony tym, jak bardzo się staram. W tym momencie ja z lekkością godną stylistki z kilkunastoletnim doświadczeniem poruszania się po meandrach mody i stylizacji, mogę wejść w wir swojej pasji i oddać się natchnieniu, które czyni z mojej podopiecznej (lub podopiecznego) bohatera godnego weny.

stylowa szafa 2
zakupy osobista stylistka
personal shopper
poszetka
stylowa szafa 1
zakupy ze stylistka
Osobista stylistka
Modne rzemiosło
konsutacje 2 Eris

Analiza kolorystyczna – certyfikowana konsultantka koloru

Analiza kolorystyczna oparta na barwach personalnych jest w zasadzie procesem nauki koloru. Teoretycznie na świecie jest nieskończenie wiele kolorów, niektóre źródła podają, że jest ich nawet 100 tysięcy! Tak naprawdę o ich ilości decyduje natura. Moim zdaniem karnet z kilkoma poglądowymi barwami na fragmentach tkanin, choć może być pomocny, tak naprawdę zupełnie nie spełnia swojego zadania. Ważne jest, aby poznać sposób doboru kolorów do danej osoby. Staram się tego uczyć w przyjazny i łatwy sposób. Dzięki poznanemu kluczowi klient osobistej stylistki może sam z powodzeniem ocenić czy w danym odcieniu jest mu do twarzy. Wtedy analiza kolorystyczna ma sens, bo jest praktyczna.

Kasia patrzyła na siebie w lustrze, przekrzywiając głowę i zastanawiając się nad tym, co mówię. Przykładając do niej kolorowe chusty i koła z paletami barw, tłumaczyłam jak to jest z tymi kolorami – jak je wybierać, jak łączyć ze sobą, co wyszczupla, a co pogrubia (to temat obrośnięty w przekłamania i mity),  co odmładza, a co postarza, jakie odcienie wyostrzają rysy twarzy, przez co wyglądamy bardziej srogo i apodyktycznie w pracy, a jakie sprawiają, że wyglądamy przyjacielsko i łagodnie, co z psychologii koloru otwiera drugą osobę na merytoryczną rozmowę, a co przyciąga uwagę, gdy przemawiamy. Jako certyfikowana konsultantka koloru jestem pewna, że profesjonalna analiza kolorystyczna nie trwa kilku minut, ale znacznie dłużej i musi być wykonana w odpowiednich warunkach. Kasia dostała w prezencie opisową kartę z poradami kolorystycznymi dopasowanymi do jej urody oraz kamieniami i metalami szlachetnymi, paletą barw w makijażu i surowcami tkanin.

Nauka zarządzania szafą i dobór fasonów przez osobistą stylistkę

Następnie przeszłyśmy do jej szafy. Ach co to była za przeprawa! Kasia trzymała wiele ubrań „przydasiów”, ale tak naprawdę nie wzbudzały one jej zachwytu, ani nie wywoływały entuzjazmu. Wszystko, co nosimy, powinno sprawiać, że czujemy się piękne, ale też że (choć trochę😊) jest nam wygodnie i komfortowo, że zyskujemy na poczuciu własnej tożsamości (podkreślenie cech charakteru i zainteresowań prywatnych/zawodowych). Ubrania muszą pasować idealnie nie tylko do sylwetki, ale do miejsca i okazji, podczas których je nosimy. Zdarza się, że patrząc na stare zdjęcia, możemy posikać się ze śmiechu lub sami nie dowierzamy własnym oczom, że tak się ubieraliśmy. Styl się zmienia wraz z nami, jest odbiciem lustrzanym potrzeb i zmian, jakie przechodzimy. Taki przegląd szafy wykonany samotnie może być mozolną pracą, do której nie mamy dystansu. Osobista stylistka, do której czujemy sympatię, sprawi, iż słynny detox szafy stanie się dobrą zabawą, przeżyciem i przygodą. To czas na zadanie sobie ważnych pytań i na szczere odpowiedzi.

Być może budzę zaufanie, a może to domena usługi związanej ze stylizacją, że klienci otwierają się i opowiadają o sobie. Znam nie tylko ich rozmiary, ale często historie życiowe, problemy i codzienne radości, sposób spędzania czasu i poglądy na życie. Po krótkim czasie miałam poczucie, jakbym znała Kasię co najmniej kilka lat. Wiedziałam, co się jej podoba, do czego dąży, a nawet, co się jej śni…

Moją usługę na rynku wyróżnia też edukacja klientów odnośnie do mody etycznej i mądrych, świadomych zakupów. Z tego powodu Kasia dostała wsparcie i niezbędne informacje w tym zakresie. Odpowiedziałam na jej pytania i wątpliwości, abyśmy mogły przejść do kolejnego etapu spotkania z osobistą stylistką.

VI 09 024
konsultacje Eris
stylistka mody w Olsztynie
ślubne
Pokaz mody w olsztyńskim Planetarium, Warmianki, 2014.
Warsztaty znajdz swoj styl 2
stylizacja Olsztyn
iza_sesja_3_048

Zakupy ze stylistką w Olsztynie

Kasia zrobiła szybko delikatny makijaż, wskoczyła w wygodne buty i ubrania, które łatwo zdjąć i założyć, bez szalonej ilości guzików czy haftek. Zakupy ze stylistką to wyzwanie prawie sportowe, więc można powiedzieć, że stylistka to lekarz duszy i szafy, a nawet trenerka sylwetki. A tak na poważnie to osobista stylistka donosi ubrania do przymierzalni, biega po sklepie (choć pomoc ekspedientek bywa niezastąpiona), rekomenduje, stylizuje i dobiera. Jednak klient podejmuje ostateczną decyzję, bo musi poczuć się dobrze w ubraniu, mieć radość i czuć komfort. Gdy to zostaje spełnione, a osobista stylistka jest „trzy razy na tak”, to kupujemy! Podczas zakupów ze stylistką można się jeszcze lepiej poznać, zaprzyjaźnić, wymienić myślami. Przede wszystkim trzeba się skupić, by jak najlepiej wykorzystać ten czas, być obecnym i uważnym. Dobór stylu do typu osobowości i stylu życia, w tym stanowiska pracy, porady sylwetkowe i tekstylne, nauka technik stylizacji dla figury – na to wszystko mogła liczyć Kasia, ale możesz też Ty, jeśli się umówisz na usługę Stylowa szafa, zakupy ze stylistką czy usługę kompleksową obejmującą swym zakresem obie wcześniejsze. Najczęściej zakupy ze stylistką przeprowadzam w galeriach handlowych. Zaglądamy do butików vintage i do artystów, projektantów, interesuje nas krawiectwo miarowe. Wszystko zależy, ile możemy poświęcić czasu, jaki jest budżet, co ucieszy klienta. Osobista stylistka odciąża klienta w procesie decyzyjnym, oszczędza jego czas i pieniądze, które wydawane są na to, co będzie używane, a nie na to, co jedzą mole.

Planowanie stylu i zawartości garderoby

Kasia ma zadanie domowe, sama chciała. Będzie robić jeszcze firmowy patent Stylowej Mody – „Teczkę stylu”. Jeśli też chcesz taką mieć i podążać za inspiracją, jaką daje, wszelkie niezbędne informacje na temat jej przygotowania odnajdziesz w książce „Styl – sztuka pięknego wizerunku”.

Mam nadzieję, że będziemy się jeszcze czasem spotykać i realizować następne projekty. Tym bardziej że na koniec usługi Kasia rzuciła mi się na szyję i stwierdziła: „Jesteś najlepszą osobistą stylistką w Olsztynie i na świecie, a może i we wszechświecie. Dzięki!” Parsknęłyśmy obie śmiechem i obiecałyśmy sobie kontakt. Chcę wiedzieć, jakie będzie robić postępy i jak będzie przebiegać jej ewolucja stylu, a może i życiowa rewolucja. Na taką czasem się zanosi, gdy osobista stylistka zajrzy w Twoją szafę! Bardziej profesjonalny wizerunek może pomóc w awansie w pracy, a ładniejsza aparycja poprawić relacje rodzinne i towarzyskie.

Szafa po spotkaniu z osobistą stylistką powinna zyskać na funkcjonalności zestawów ubraniowych i oferować walory wygodno-użytkowe. Usługa zakupów ze stylistką może zaspakajać hedonistyczne potrzeby. Choć bardziej popularna niż kiedykolwiek wciąż podnosi prestiż, przyciąga uwagę znajomych, zapewnia elitarność i podgrzewa emocje. Ja jednak wierzę i takie dostaję wiadomości zwrotne, że działania osobistej stylistki windują profesjonalizm osób na eksponowanych stanowiskach, uprzyjemniają egzystencję, sprawiają radość, wyręczają. Kasia musi ubierać się zgodnie z kanonami dress code w jej branży, mogłam jej w tym pomóc. Dzwoniła do mnie już po usłudze i dała znać, że jej starania zostały zauważone i docenione. Czuje się teraz bardziej spełniona. Kobiecość można rozwijać na różne sposoby, to jedna z nich.

ebook-okladka-I.-Jablonowska500
buty
Stylizacja do pokazu mody.Targi Projektantów w Galerii Warmińskiej. I. Jabłonowska - dyrektorka artystyczna wydarzenia, stylistka.
Stylizacja do pokazu mody.Targi Projektantów w Galerii Warmińskiej. I. Jabłonowska - dyrektorka artystyczna wydarzenia, stylistka.
pub-1
do tekstu o butach
Stylizacja do pokazu mody.Targi Projektantów w Galerii Warmińskiej. I. Jabłonowska - dyrektorka artystyczna wydarzenia, stylistka.
Stylizacja I.Jabłonowskiej do pokazu mody podczas Targów Projektantów w Galerii Warmińskiej, zdjęcie L.Lakota
pub-2

Osobista stylistka dla Ciebie

Historie moich klientów bywają różne, ale jedno wiem na pewno, styl zmienia jakość życia na lepsze. Masz ochotę przeżyć taką przygodę? Nie trać czasu i już teraz zarezerwuj termin. Do usłyszenia, do zobaczenia!

osobista stylistka
zakupy ze stylistka4
costume-1866017_1280
pokaz mody 4
zakupy ze stylistka3
Warsztaty znajdz swoj styl 4
Warsztaty znajdz swoj styl 3
fashion-2016337_1280
zakupy ze stylistka
Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE