Plan dla stylowej bogini - Stylowa Moda

Plan dla stylowej bogini

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Najtrudniejszym wyzwaniem w ubieraniu się jest plan. To, co powstaje w głowie bywa chaotyczne, bo ilość myśli, inspiracji, a zarazem rozpraszaczy jest dziś niebywale duża. Podobnie jak z projektowaniem ogrodu, tworząc własny styl, warto kierować się sercem, wtedy istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że się nam powiedzie i uzyskamy zadowalający efekt.

Rutyna czy wyżyny kreatywności

Niedawno usłyszałam takie powiedzenie, że ogrody są zawsze za małe na nasze marzenia, a za duże na ilość pracy, które w nie można włożyć. I to świetnie podsumowuje tarapaty fashionistek.  Zbyt duże gromadzenie oznacza coraz bardziej męczące wybory. Nawet jeśli traktujesz codzienny rytuał zakładania ubrań jako coś tak oczywistego, jak mycie zębów i nie wnikasz w swoją głębię, żeby osiągać wyżyny kreatywności, to nie dojdziesz do komfortowego punktu w użytkowaniu szafy bez dobrego planu.

Twój plan to płynąć

ZAKUPY ZE STYLISTKĄ

By ubrania i dodatki ze sobą korespondowały, były miłe dla ciała, pięknie układały się na sylwetce, sprawiały przyjemność, musisz wiedzieć, co lubisz i dokąd dążysz w budowaniu stylu. Do tego potrzebujesz strategii. Być może życie ją zweryfikuje, będziesz za jakiś czas prowadzić zupełnie odmienny tryb udzielania się w towarzystwie, powiększy Ci się rodzina, zmienisz nawyki i sylwetkę,  polubisz nowe kolory, a inne Ci się opatrzą… Jednak wnikanie i analizowanie tego, co płynie z wnętrza, zawsze pomaga tworzyć spójną i zachwycającą całość.

Poszukiwanie we własnym wnętrzu

Żeby nie było tak różowo wyznaję, że sama się z tym zmagam. Lubię przepych i minimalizm, wzory i gładkie materiały, surowe i matowe tkaniny, a to tego połysk aksamitu oraz satyny. Kocham większość tego, co trochę przypomina szlafrok, choć wcale nie jestem szlafrokową dziewczyną. Po prostu w kimonie upatruję swoją przyszłość, chętnie z dodatkiem lnianych rzeczy, by mieć blisko naturę. Zachwycają mnie beże, szarości, biele, ale ostatecznie zawsze wygra fuksja, ametyst, szmaragdowa zieleń i turkus, zarówno w jasnym, jak i ciemnym wydaniu. Jestem zodiakalnym bykiem, a nie bliźniakiem, więc nie wiem skąd to rozdwojenie upodobań. Widocznie to wynik nieskończonych osobistych poszukiwań, nad którymi jeszcze pracuję. Bo tak to jest ze stylem. Nie jest to coś gotowego i podanego na tacy, nawet gdy przychodzi intuicyjnie. To raczej jedno z zadań w życiu – fantazyjne, nieoczywiste, skłaniające do odkrywania i przemyśleń.

Styl to decyzje – cykliczność jest nieodzowna

Tak więc plan jest tym perpetuum mobile. Styl to decyzje, a praca ta się nie kończy. Warto podejmować owo wyzwanie codziennie z radością, by ta część naszego istnienia była maksymalnie przyjemna, a nie rozczarowująca. Nie tylko, gdy spojrzysz w lustro, ale przede wszystkim, gdy nikt nie patrzy. Życzę Ci byś zawsze czuła się jak bogini w zadbanym ciele, które przytuliło stosowne szaty. Co najmniej zachwycające, a nie takie z łatką „dajemy radę” lub „ujdzie”. Podejmujemy wyzwanie decyzji w cykliczności, planów i marzeń, bycia sobą, ale zachowania dobrych manier, bo dążymy do jakości we wszystkim czego doświadczamy. Odkryj piękno w sobie, w stylu, w charakterze, w obyciu, a plan się będzie układał po drodze. Przy okazji będziesz oddziaływać na własny wszechświat wokół.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE