Płaszcz - stylowa garderoba, nie tylko z Krainy Deszczowców - Stylowa Moda

Płaszcz – stylowa garderoba, nie tylko z Krainy Deszczowców

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Płaszcz. Niezawodny przyjaciel na co dzień i od święta. Pomaga ukryć się w wietrzny dzień i schować w swojej prywatnej przestrzeni utkanej z cielesności, duchowości, marzeń. Zaszyć się i roztopić w jego cieple jak puszysta pianka w domowym kakao. W jesiennym słońcu nadaje charakter stylizacji, ale też osadza nas w tu i teraz. W zależności od jego grubości, od razu wiemy, jaka jest pora roku. Zimą otula nas jak kołderka, nie pozwala przeszyć zimnem resztek nadziei na wiosnę. Ot, płaszcz, kawałek tkaniny, a tyle wrażeń.

Są płaszcze i płaszczyki. Te retro, trochę śmieszne i przestylizowane fasony jeszcze z szafy mamy, po babci, po cioci. Te wielkie męskie płaszczyska, którym podwijamy lub marszczymy rękawy, stawiamy kołnierz i czasem ściskamy w pasie, w których biegniemy oddać rano dziecko do przedszkola albo niedospane, ale szczęśliwe w sportowych butach na dokładkę idziemy na spacer. Te płaszczyki za małe, przyciasne, niedopinające się, co  „szkoda oddać”, bo kiedyś wyglądałyśmy w nich tak ładnie. I na koniec te egzemplarze stylowe, pozwalające poczuć się wyjątkowo, choć przez chwilę, kiedy w nich wychodzimy poigrać ze światem.

Przeczytaj też:

Rumiano-pąsowa moda z pięknym płaszczem w roli głównej

Pakiet oszałamiający (kompleksowo 3 pełne usługi – szafa, zakupy, zestawy)

Jak nosić płaszcz

Choć każdy z nich może mieć wymiar praktyczny, o ile nie jest za mały, to do tych ostatnich – stylowych, jesienią powraca się najchętniej. To luksus w dotyku tkaniny, tęsknota do ulubionego koloru, cząstka osobowości przenikająca podszewkę. Wystarczy drobnostka, niech płaszcz pasuje jak ulał, a sprawdzi się w każdym indywidualnym stylu. Może być klasyczny, awangardowy, minimalistyczny, romantyczny, rockowy…

Płaszcz stanowi legendę, jest opowieścią przynależną do historii mody. Jest uniwersalnym ubraniem, które można polecić każdemu jako alternatywa kurtki, czy grubego, długiego kardiganu na pierwsze chłody. Cammelowy, burgundowy, marsala, zieleń butelkowa, czarny, śliwkowy, to popularne odcienie, które zdobią nasze płaszcze. Fajnie jest mieć ich kilka i nawet minimalizm tego nie wyklucza. Długi i krótki lub cienki i grubszy, wiązany, szlafrokowy albo prosty. W zależności od potrzeb dzielnie wkracza do akcji. Uratuje dres z casualowego nieogarnięcia, optycznie uspokoi wzorzystą sukienkę, nada ton dramatyzmu prostym ubraniom.

Nie myślimy, czy wypada, czy nie dreptać w ukochanym płaszczu. Ani czy wiek na to pozwala, ani, czy jest modny. Po prostu chodzi o formę, rzeźbę na naszym ciele, o przywiązanie, bo płaszcz nosimy wile lat, o frajdę bycia przytulonym przez ubranie. Taki właśnie jest płaszcz, odwiedzę go dziś w szafie.

#osobistastylistka

Gdy Twoim marzeniem są #usługiosobistejstylistki, #zakupyzestylistką, #przeglądszafy, #analizakolorystyczna lub #stylizacjaonline, #stylistkaonline – sprawdź dostępne propozycje, które przygotowała dla Ciebie #osobistastylistka SKLEP – usługi stylistki

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE