Sztuka łączenia czyli przeciwieństwa się przyciągają - Stylowa Moda

Sztuka łączenia czyli przeciwieństwa się przyciągają

Styl
Izabela Jabłonowska
2 Komentarzy

#Stylowe łączenie to wyższy poziom zabawy z modą. Sprawdź jak bardzo jest ekscytujące.

Śpiew ptaków skutecznie i radośnie obwieszcza nadejście tak oczekiwanej przez wielu z nas wiosny. To czas zmian, porządków w garderobie i wielu nowych inspiracji płynących z kolorowego świata mody. Z jednej strony korzystamy wciąż z cieplejszych szali, rękawiczek, mięsistych swetrów i płaszczy. Rano i wieczorem zdarzają się jeszcze przymrozki, więc szczególnie dla zmarźlaków, to czas, kiedy jesienno-zimowe ubrania oraz dodatki obecne są stale w stylizacjach. Z drugiej strony, budząca się do życia przyroda i mocniejsze słońce, zachęca do wyjęcia z szafy cieńszych oraz lżejszych tkanin. Skoro przeciwieństwa się przyciągają, możemy bardzo zgrabnie połączyć lekkie ubrania z ciepłymi. Co więcej – takie zestawienia wyglądają modnie, stylowo i mają swój zadziorny pazur. Odpowiednio dobrane zestawy oparte na przeciwieństwach upiększają zarówno osoby drobne – dodają zmysłowości, zaokrąglają sylwetkę, jak i osoby, które pragną się wyszczuplić, ponieważ strojem „na cebulkę” możemy wyrzeźbić odpowiednie proporcje.

#stylizajanacebulkę

Najważniejszy jest dobry pomysł

Zakupy ze stylistką online

Nie ma stałych i jedynych zasad, co do łączenia tkanin grubych z cienkimi. Liczy się odwaga, kreatywność i zmysł plastyczny. Ogólnie chodzi o tzw. wyczucie. Dobrze wygląda większość grubych zestawów, kiedy dodamy jeden delikatniejszy element, np. do wełnianego kostiumu jedwabny top lub do szerokich kaszmirowych spodni – bawełniany t-shirt i bluzę z kapturem. Z reguły letnie sukienki świetnie wyglądają w połączeniu z kryjącymi rajstopami i zimowymi kozakami. Do tego możemy dołożyć żakiet, płaszcz bądź wełniany kardigan z mocną fakturą, skórzany pasek.O tym jak modnie nosić płaszcz pisałam tutaj – KLIK.

#osobistastylistka radzi

Gdy jest już na tyle ciepło, że można chodzić baz rajstop, możemy do cienkich, romantycznych spódnic dodać odkryte sandały na obcasie i dopasowany, wkładany przez głowę, prosty sweter na długi rękaw. Grube, włochate rozpinane swetry mogą zastąpić nawet żakiet lub kurtkę. Nie bójmy się do nich założyć zabawnej wełnianej czapki czy eleganckiego kapelusza. Długie swetry do połowy uda mogą z powodzeniem udawać płaszcz do sukienki, dobrze będą wyglądały z dopasowanymi spodniami i leginsami. Tego typu stylizacje zapewniają nie tylko ciekawy wizerunek, ale również mają wiele atutów związanych z wygodą ich noszenia – są miłe i miękkie, mamy możliwość dodania lub zdjęcia jednego elementu z zależności od naszych potrzeb, możemy połączyć sportowe czy casualowe elementy z bardziej wytwornymi.

Jakich błędów unikać?

Szczególną uwagę warto zwrócić na buty. One mają moc twórczą każdej stylizacji, jednak w tym przypadku odgrywają niezwykłą rolę. Zbyt lekkie obuwie do ciężkich ubrań wierzchnich typu płaszcz czy kurtka, nie wygląda najlepiej. Tak samo będzie w przypadku grubej sukienki. Powinniśmy również pamiętać o stylu, który chcemy wykreować. Zgranie całej stylizacji na zasadzie kontrastów, mimo całej swojej nonszalancji, wymaga spójności.

Czas na Twoją #stylizację

To jak zabawa w ciepło-zimno. Często przyzwyczajamy się do noszenia ubrań i dodatków dedykowanych na konkretny sezon, a poza tym do zestawiania konkretnych części naszej garderoby z rzeczami, które w naszej głowie się przypisane, jako do niej pasujące. Spróbujmy jednak pomieszać ubrania letnie z zimowymi, a nie tylko okaże się, że mamy więcej możliwości, aby się naprawdę fajnie ubrać, ale także, że wiosna jest już w pełni.

#osobistastylistka i #zakupyzestylistką

Gdy Twoim marzeniem są #usługiosobistejstylistki, #zakupyzestylistką, #przeglądszafy, #analizakolorystyczna lub #stylizacjaonline, #stylistkaonline – sprawdź dostępne propozycje, które przygotowała dla Ciebie #osobistastylistka SKLEP – usługi stylistki.

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE