Jak ubrać krótką szyję – dziennik stylu cz. 3

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Marzenie o łabędziej szyi jest tak samo częste, jak to o pięknie zarysowanej talii. Może się ziścić, jeśli podejdziesz do tematu ze sprytem. Wystarczy zastosować stylizacyjne czary-mary, a uzyskasz optycznie dłuższą linię i wysmuklisz tę partię ciała. Sprawdź jak to zrobić.

Mało myślimy o wadze szyi w stylizacji. Jednak, jak każda inna część ciała, jest ona pewnym elementem z całości. Zatem jej odpowiednie ubranie będzie wpływać na to jak wygląda cała sylwetka. Krótka szyja może dodawać przysadzistości nawet drobnym i szczupłym osobom. Uroku i lekkości doda oczywiście przede wszystkim odpowiednie dobranie dekoltu.

modelka

Jak optycznie wydłużyć szyję?

Najlepiej będą Ci służyć ubrania, które odsłonią szyję i kawałek dekoltu. Dlatego absolutnie kryj się w obcisłych golfach, jeszcze bardziej ukazujących w obrysie to, z czym bawisz się w chowanego. Głęboki modelujący fason w serek, czy szeroki dekolt w łódkę wysubtelnią ten fragment ciała. W bluzkach koszulowych sprawdza się rozpięcie od góry kilku guzików oraz postawienie nonszalancko kołnierza. Kołnierzyk zachodzi lekko na boki szyi i rzuca na nią przyjazny cień, a długa linia rogów działa wyszczuplająco.

modelka 1

Stylizacja Izabela Jabłonowska, Zdjęcia Bartek Szmigulski, Modelka Ania

Innym znakomitym patentem są nisko zapinane żakiety z dużym dekoltem V oraz niezawodny fason kopertowy, ponieważ jego wiązanie układa dekolt w potrzebny szpic. Gdy szukasz czegoś nowego w sklepie, to koniecznie upatrz sobie ubrania z długimi, pionowymi plisami, albo z pionowymi wzorami na bluzkach i żakietach. O każdej porze roku możesz zarzucić na siebie piękny szal robiąc z niego wiązanie imitujące podobny fason (składasz szal na pół i trzymając w tym miejscu przeciągasz końcówki przez środek). W razie nagłej potrzeby w ten sposób możesz wyrównać proporcje innych, mniej zdobiących kształtów dekoltu, np. takich które mają typowe t-shirty zakończone na okrągło, co oznacza, że są najczęściej tuż przy samej szyi.

Koniecznie unikaj golfów i stójek. Wyjątkiem może być szeroki, wykładany golf, który odsłoni szyję i możesz nim asymetrycznie odsłonić ramię. Niech Cię nigdy nie skuszą szerokie naszyjniki, bo będziesz wyglądać jak w obroży. Z pomocą przyjdzie jednak wiele fasonów ładnej i modnej biżuterii –  bardzo cienkie, delikatne ozdoby na szyi,  długie zwisające kolczyki,  długie korale, choćby nawet sięgały pępka, albo delikatny łańcuszek z wisiorkiem. Skuś się czasem na krawat.

Sprzymierzeńcy krótkiej szyi:

głębokie dekolty w serek

duży dekolt trapezowy lub owalny

szeroki dekolt w łódkę

rozpięte guziki

postawiony kołnierz

fason kopertowy

kimono

góry z długimi pionowymi plisami

pionowe wzory

wiązanie szala imitujące dekolt w serek

delikatne ozdoby np. łańcuszek z wisiorkiem

długie zwisające kolczyki

korale do pępka

krawat

długie pionowe rozcięcie lub prześwit w sukniach wieczorowych

asymetrie (np. jedno ramie zakryte, drugie odkryte)

Wrogowie sylwetki:

t-shirty bliskim, z okrągłym wycięciem przy szyi

golfy

stójki

szerokie naszyjniki

zapinanie się na suwak lub guziki aż pod brodę

okręcanie się szalem  i wiązanie apaszki na okrągło wokół szyi

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący