Moda wychodzi naprzeciw marzeniom kobiet – rozmowa z projektantką Teresą Kopias - Stylowa Moda

Moda wychodzi naprzeciw marzeniom kobiet – rozmowa z projektantką Teresą Kopias

Historie
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

O kolekcjach opowiadających historie, ponadczasowości małej czarnej i pracy, która sprawia przyjemność.

Dwadzieścia lat temu z pasji tworzenia i chęci podarowania kobietom odrobiny luksusu i elegancji powstał DOM MODY Teresy Kopias. Od tamtego czasu, aż po dzień dzisiejszy kolekcje projektantki są cenione w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, iż marka TK idealnie wpasowuje się w ciągle zmieniające się trendy. Znakiem szczególnym marki są wysokiej jakości tkaniny i bardzo staranne wykończenia każdej kreacji. Cały proces twórczy począwszy od projektu, aż po wykonanie, tworzony jest z pasją i dbałością o to, aby wszystkie stroje sygnowane metką Teresy Kopias były wyjątkowe i niepowtarzalne.

Różne projekty potrzebują różnej ilości czasu, by zaistnieć. Czy podjęła się Pani kiedyś projektu, który pochłonął znacznie więcej energii niż Pani się spodziewała?

Racja, różnie to bywa, ale każdy projekt realizuję z takim samym zaangażowaniem. Czasem jest po prostu tak, że poszczególne projekty są inaczej rozłożone w czasie. Ale jeśli praca jest wykonana z pasją, efekt jest murowany.

Czy ogromne zaangażowanie zawsze jest warte efektu?

Oczywiście, praca nad każdym projektem sprawia mi przyjemność, a gotowy projekt wart jest każdego wysiłku!

Każda kolekcja jest częścią Pani  samej, czy nie utożsamia się Pani aż tak ze swoimi projektami?

Z każdą kolekcją utożsamiam się. Każdy szczegół już przemyślany i wynikający z moich odczuć, wyobrażeń, estetyki.

Kolekcje składają się z wielu różnych komponentów, na czym polega złączenie ich w jeden spójny mix?

Wpływ na efektowną kreacje mają wszystkie komponenty, muszą ze sobą współgrać i wtedy tworzą spójny mix. Kolekcja musi przenosić nas w jej własny, spójny świat, opowiadać historię, która ma początek, rozwiniecie i zakończenie.

<img scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-warszawa-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Sukienka: Teresa Kopias
Sweter: wykonany przez mamę
Buty: Gino Rossi
Kolczyki: Rinata/Kate&Kate

Modelka i stylistka: Izabela Jabłonowska/ Zdjęcia: Studio Zaniewska

Czy poprzez pokaz stara się Pani opowiedzieć całą historię?

Pokazuję to, co w duszy gra, np. początek dnia, porę w pracy, wieczór. Przedstawiam kobiety w różnym wieku, o różnych sylwetkach …

Moda to próżność?

Dla mnie moda jest niezbędna. Sprawia, że właściwie ubrana kobieta jest zadowolona z swojego wyglądu, jest radosna, pełna energii i gotowa do działania.

A może moda jest przyczyną, dla której w ogóle chce się nam coś zmieniać?

Moim zdaniem zmiany są konieczne, rozwijamy się i moda w tym bardzo pomaga.

Jak wygląda transformacja marzeń w rzeczywistość ?

Moda wychodzi naprzeciw marzeniom kobiet, a więc moje projekty sprawiają, że ich marzenia się spełniają i moje też, ponieważ niosą radość, szczęście (uśmiech).

Trudno tworzyć coś świeżego, jeśli w kontekście mody ogólnoświatowej “wszystko już było”?

To pozory, zawsze można stworzyć coś interesującego,  świeżego. Opowiedzieć nową historię z nową energią…

Jakie fasony ubrań i dodatki mają status ponadczasowych?

Małe czarne, szeroki ozdobny pas, koła kolczyki, naszyjniki z brylantami, efektowna bransoletka. Ponadczasowa jest na pewno elegancka klasyka z nutką ekstrawagancji (uśmiech).

Dziękuję.

I ja dziękuję.

PS. Więcej zdjęć z sesji z sukienką koktajlową znajdziesz tu – KLIK. Myślę, że warto, bo DOM MODY Teresy Kopias napisał: “Jesteśmy oczarowani stylizacją Stylowa Moda Izabela Jabłonowska, z sukienką naszego Domu Mody w roli głównej.”

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE