O tym, jak komponować garderobę i odkrywać własny styl, a to w jednym worku

Styl
Izabela Jabłonowska
1 Komentarz

Czasem za dużo myślimy o tym, co umiemy, a czego nie umiemy, zamiast skoncentrować się na tym JAK coś zrobić. Na rozkminianiu upływa całe życie. Wszystko jest w jednym worku – rodzina, praca, hobby. Z jednego worka wyjmujemy na chwilę wybraną rolę życiową i z niej korzystamy, ale każda z nich się przenika…

W danym momencie mogę być bardziej pisarką czy stylistką niż mamą, ale zawsze już nią będę się czuć. Mogę dziś być bardziej mamą, czytając bajki, kręcąc karuzelą, pomagając umyć włosy, jednak artystyczna dusza odzwierciedla moje umiłowanie do ładnych, wyjątkowych rzeczy. I choć jestem zatopiona w chwili obecnej wiem, że mam różne, adekwatne do czasu, usposobienia. Inaczej się w związku z tym ubiorę na event i na szkolenie, które będę prowadzić, a inaczej do piaskownicy lub leśny spacer.

To wiąże się również ze stylem. Nasz styl nigdy nie jest do końca jednorodny. Moje wieloletnie doświadczenie jako osobista stylistka i doradca wizerunku, jest takie, że unikalny styl każdego człowieka jest wynikiem tak wielu czynników, jak tylko to możliwe. Nosimy w głębi siebie miliony obrazów, doznań, inspiracji i upodobań.

Styl nie jest sprawą stałą. Nawet, jeżeli upchamy go w pewnej kategorii, wciąż trochę się zmienia, wyrywa się z pazurów monotonii. Jego ewolucja jest wykładnikiem osobistego rozwoju i może być proporcjonalna do szybkości tego, jak nasza garderoba się nam nudzi (to nie zawsze, czasem stałość bywa punktem odniesienia i uporządkowania), albo do etapów życiowych, pełnionych ról, osiągnięć, trybu życia…

Słowo JAK bywa kluczowe. Pomaga cieszyć się drogą, realizować marzenia, być dobrym w tym, co robimy. Odpowiedź na nie pomaga nam planować styl i wyglądać estetycznie na co dzień. Być może w parze z DLACZEGO, bardziej ułatwi wybory w komponowaniu szafy, niż apetyt na modę i zażeranie trendów. Przecież będąc w danej roli musimy wiedzieć DLACZEGO tak się ubrać, a nie inaczej. Co dzięki temu osiągniemy? Wygodę, prestiż, elegancję… A potem JAK to zrobić najlepiej, jak to tylko możliwe.

Nawet tam, gdzie protokół dyplomatyczny czy kanon ubioru nakazuje przestrzeganie zasad, widzimy dyskretne mrugnięcia oka i upływ czasu. Zmiany są wszędzie. Królowa Elżbieta też ma swój styl, a gdy spojrzymy na zdjęcia sprzed lat, widać jak zmienił się świat, moda i ona sama. Och, a jaki ma styl królowa Jordanii Rania! Pisałam już o niej tu – KLIK. Nieustannie zachwyca mnie jej wizerunek, przez który wyraża nie tyko swoją kobiecość, ale odwagę, nowoczesność, szacunek, i wiele, wiele więcej.

Dlatego taka mała rada, jeśli chcesz wyglądać pięknie, być może ją przyjmiesz. Nie myśl o tym, czy umiesz zadbać o styl, czy nie umiesz, zastanów się JAK to zrobić, by osiągnąć zamierzone cele. Napisz proszę w komentarzach, w jaki sposób komponujesz swoje ubrania. Zadajesz sobie jakieś pytania?

 

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący