Stylową się jest, a nie bywa

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Nie da się udźwignąć ciężaru wyglądania idealnie, cały czas. A gdyby tak wyglądać nieidealnie, ale schludnie? Kiedy mogę odpuścić? Dobrze, już dobrze, wiem, że nie mogę. Uff…A jednak odpuszczam…Mam nadzieję, że luz w parze z odrobiną nonszalancji dodaje modzie uroku.

Czasem łatwiej jest wyglądać kiepsko, kiedy dzień jest do luftu, czujemy się źle, łatwo też usprawiedliwić  się przed sobą samą, że nikt nas nie widzi. A jednak styl to też kwestia wyboru. Jeśli wyglądamy jak fleja, co też nie podnosi naszych kompetencji zawodowych i osobistych, to też jest wybór. Nazywa się bylejakość. Z drugiej strony powiedzmy sobie szczerze, czy jest ktoś na tej planecie, kto z premedytacją chce marnować swój potencjał i talenty? W życiu bywa różnie, jednak czyste włosy i buty, dobrany do sylwetki strój, dobre maniery, takt, elegancja bycia czy sposób wypowiadania się, znacząco kreują naszą rzeczywistość.

Moda jak każda inna dziedzina życia, która dotyka naszej codzienności, może mieć dla nas znaczenie podobne do wprowadzenia na listę zakupów płatków owsianych, lub może sięgać do wyższych celów. W wolnym tłumaczeniu – banalne lub wzniosłe, pierwszorzędne i trzeciorzędne. Aby jednak nie iść w wysublimowane i górnolotne myśli zostaniemy na ziemi, a zastanowimy się nad tematem, który modę bierze w nawias. Styl, bo o nim mowa, jest czymś więcej niż moda. Przeczytasz o tym tutaj – KLIK.

 

Styl uwidoczni się, gdy wybierasz piżamę, usiądziesz, zawiążesz szal, będziesz zakładać pantofle, malować usta szminką. Styl to sposób trzymania torebki, odpowiadania na pytania. Styl to fasony ubrań, które Cię wspierają, nie pogrążają. Styl, to jak trzymasz głowę i odgarniasz włosy. Styl to dobry wizerunek, nawet, gdy Ci się nie chce. Płynie w Twoim krwiobiegu, jest Twoją częścią. Gdy jesteś nim cała nasączona, działasz naturalnie w tym rytmie. Rytmie estetycznym.

Czasem, gdy wydaje Ci się, że nie szukasz odpowiedzi, ta i tak sama przychodzi znienacka. Na pozór nieproszona, a jednak bardzo pożądana.

Drodzy Państwo – stylową się jest, a nie bywa.

 

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący