Czy moda może nas pocieszać? - Stylowa Moda

Czy moda może nas pocieszać?

Styl
Izabela Jabłonowska
0 Komentarzy

Tak się składa, że moda miewa poczucie humoru. Dziwne i zabawne mogą być oprawki do okularów, kapelusze i fascynatory, napis na T-shircie, torebki i buty. O entuzjazm przyprawiają wzory i kolory. Bo czy nie jest weselej spojrzeć w odbicie lustrzane w słonecznym odcieniu sukienki, czy na fikuśną broszkę?

Wszak nie każdy rodzaj stroju zobowiązuje nas do grania zupełnie poważnych! Bardzo lubię na Instagramie obserwować dwa konta. Pierwsze to niesamowita kobieta – Irys Apfel. Jej ikoniczność wpłynęła na to, że inspiruje serca i umysły wielu ludzi na świecie. Ten rozpoznawalny styl z rozbrajającym humorem naśladują inni. Na jej profilu znajdziesz zdjęcia dzieci, dorosłych, maskotek oraz domowych zwierząt wystylizowanych a la Irys. To zawsze powoduje, że się uśmiecham. Pióra i boa, wielkie okrągłe okulary, neonowe kolory, połączenia deseni, sznury kiczowatych i artystycznie pięknych korali, rzeźba na rękach z bransolet – jak pozostać odpornym na tę ucztę dla oczu? Widać w tym wszystkim dobrą zabawę, a przy okazji przynależność do pewnej grupy.

Drugie konto, które kojarzy mi się bardzo pozytywnie to Jenny Walton. Jej kolczyki stokrotki, figlarny uśmiech i nietypowe połączenia ubrań zawsze mnie uwodzą. Nie jest to może „mój styl”, jednak w wydaniu Jenny jest kuszący. Dodatkowo ta drobna istotka jest rysowniczką i partnerką Scotta Schumana, amerykańskiego blogera i fotografa mody, który stworzył „The Sartorialist”.

Skoro uśmiechamy się duchowo i zewnętrznie do radosnego wydania innych ludzi w konkretnych ubraniach, to czemu nie podnieść sobie nastroju w prosty sposób zakładając więcej dodatków czy łącząc kolory w nietypowy sposób? Gdy dręczą nas złe newsy, jest „ZA” gorąco bądź zimno, ciemno, deszczowo, piekąco, gdy coś nas ubodło, dokuczyło, wtedy szczególnie warto skorzystać z tego, co pod ręką. Jeśli właśnie siedzisz w piżamie i pracujesz online, załóż pierścionki na wszystkie palce. Jeśli oczy masz niewyspane, włóż awangardowe okulary. Jeśli łatwo nabawiasz się siniaków, suń przez życie w falbaniastej bananówce. Chcesz czuć więcej dobrych, ciepłych uczuć? Biżuteria w kształcie misia lub serca dopomoże.

Moda to nie tylko uniform, który nas standaryzuje na zawodowe sytuacje. Moda miewa pogodne oblicze, a ubranie bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie. Jak Ty odbierasz ten temat? Daj koniecznie mi znać, pisząc komentarz.

Na zdjęciu: z wesołą Ewą Cichocką z zespołu “Czerwony Tulipan”.

Zapraszam też do wysłuchania podcastu “Życie jest twórczością, a moda formą języka” – KLIK.

Fotografka: Renata Orlińska

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE