Jak się zmotywować do ładnego ubierania - Stylowa Moda

Jak się zmotywować do ładnego ubierania

Styl
Izabela Jabłonowska
2 Komentarzy

Czy stylowy wizerunek kojarzy Ci się z dużym nakładem pracy i wysiłku? A może myślisz, że ładny wygląd to tylko domena pięknych od urodzenia? Dziś rozwieję Twoje wątpliwości na temat motywacji do ładnego ubierana się. To może być dla Ciebie ważny tekst. Dzięki niemu nabierzesz wiary w to, że możesz wyglądać naprawdę dobrze i dowiesz się jak to zrobić. A nuż Ci się zachce?

Co rozumiem przez ładne ubieranie się? Dla każdego z nas może to oznaczać coś innego, dlatego namawiam Cię, byś odpowiedziała też sama sobie na tak postawione pytanie. Odpowiedź, jaka by nie była, wskaże Twoje priorytety. Trzeba wiedzieć czego się nie chce, aby móc wybrać to, co się chce. Dla mnie ładne ubieranie to nie tylko estetyka, ale też schludność, zadbanie, dobry gust i taktowność, czyli co wypada, a czego nie. Ładne ubieranie kojarzy mi się z tym, że się staram. To chyba jest słowo klucz. Jednak trzeba postarać się, to znaczy zadbać o swoją szafę i styl, aby wyglądać dobrze. Samo się przecież nic nie dzieje. Ładne, to miłe dla oka, budzące miłe skojarzenia, sprawiające przyjemność, będące wyrazem pozytywnych ekspresji, wyrażające piękno i artyzm.

Nie utożsamiałabym jednak tego z wysiłkiem i potem na czole. Zawsze, gdy występuję w mediach lub prowadzę szkolenia udzielam tej samej odpowiedzi na to jak wyglądać dobrze. Ładny wizerunek jest sumą małych, codziennych kroków. To tak samo jak dbanie o skórę poprzez systematyczną pielęgnację, albo o zdrowie i sylwetkę poprzez regularne ćwiczenia. Jeśli coś jest dla Ciebie wartością, nie musisz się motywować. Gdy chcesz uniknąć przewlekłej choroby, ćwiczysz nawet, gdy Ci się nie chce. A gdy Twoje marzenia stoją w miejscu, zaczynasz robić coś więcej, bo wypełnia Cię pasja. Dlatego pierwsza rada brzmi:

Znajdź wartość dla której warto wyglądać ładnie.

Może to być podniesienie szacunku do Ciebie w miejscu pracy, przedłużenie kompetencji zawodowych, albo chęć okazania sobie miłości i wsparcia. Kiedy lepiej wyglądamy, czujemy się ze sobą lepiej, a przez to mamy więcej siły i ochoty, by działać. Dla mnie wartością ładnego wyglądu jest możliwość wyrażenia swojej osobowości. To nie jest utarty frazes, ale coś czego bardzo brakuje w dzisiejszym świecie. Żyjemy w kulturze masowej i często się w niej zatracamy. Ważne jest by być sobą, a to jest jedna ze składowych stylu. Motywacja to kierowanie się tym, co najistotniejsze. Poczucie imponowania wizerunkiem czy wzbudzenie zazdrości, to nie są istotne dla mądrego człowieka priorytety. Jednak w dzisiejszym świecie dość popularne. Unikalny styl wiąże się z komfortem, wygodą, możliwością oddechu dla wyobraźni. Gdy zostawiamy na ostatnią chwilę decyzje ubraniowe, robimy stylizacje z przypadku i tak też wyglądamy. Druga najlepsza rada, jaką mogę Ci udzielić to:

Zrób codziennie mały krok, a uzyskasz maksymalny efekt.

Generalny przegląd szafy od czasu do czasu jest bardzo potrzebny. Wietrzy przestrzeń i głowę, pozwala zastanowić się kim jesteśmy i dokąd dalej zmierzamy. Podejmujemy wtedy strategiczne decyzje, co zostawić, a czego się pozbyć. Jednak wielkie porządki robimy rzadko. Jak sobie poradzić z tym, aby każdego dnia roztaczać wokół siebie aurę piękna? Styl wynika z naszego charakteru, sposobu poruszania się, mówienia, tego kim jesteśmy, jak się odnosimy do innych, z naszych zainteresowań. Czego możesz nauczyć się od ikon stylu przeczytasz tu – KLIK.

<img  scr="https://stylowamoda.pl/olsztyn-osobista-stylistka-zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy.jpg" alt="Zakupy-ze-stylistką-przegląd-szafy-analiza-kolorystyczna-kreowanie-wizerunku-warsztaty-stylu"/>

Ubranie jako jedna ze składowych stylu wymaga planowania i okazania jej sympatii. Nie da się wyglądać fajnie, jeśli nie cierpisz dbać o siebie i okazywać sobie uwagi. Skoro związek z samym sobą trwa zawsze najdłużej, bo całe życie, może warto polubić te chwile, w których robimy coś dobrego dla siebie. To kwestia nastawienia wewnętrznego. Dlatego z radością przygotuj sobie zestaw ubrań wraz z dodatkami na następny dzień. Gdy to możliwe znajdź 5 minut na dodatkowe ogarnięcie się – wyczyść ubranie szczotą lub rolką do ubrań, wypastuj buty, ułóż czy zawiąż fantazyjnie stylową chustę, dodaj bądź odejmij akcesoria mody, odśwież tekstylia parą z żelazka. Chcę abyś zauważyła, że to samo ubranie może wyglądać bez wyrazu lub dynamicznie i ciekawie w zależności od sposobu samego założenia. To odróżnia stylowe osoby od nudnie ubranych, że potrafią tkaninie nadać charakter nie tylko biżuterią czy przemyślnie dobranymi butami. One rzeźbią sylwetkę. Pokombinuj trochę ze stylizacją, którą już masz na sobie, podwiń rękawy, przesuń wiązanie na bok, postaw kołnierz, itd.

Możesz porobić sobie gotowe, pełne stylizacje  i zrobić im zdjęcia, aby uniknąć stresu przygotowań i przygnębiającego bałaganu sterty rozrzuconych strojów, ubrań i torebek. Z nasz to? Założę się, że tak… Szykując się do wyjścia, uśmiechnij się do siebie w lustrze, bo:

Dobry styl jest Twoim przeznaczeniem.

Skoro czytasz ten tekst, to myślę, że zależy Ci na tym, by wyglądać ładnie. Gdy poświęcasz czemuś czas, wkładasz w to trochę serca, to jest nadzieja, że będziesz mieć efekty. Nawet, jeśli moda nie jest Twoim „konikiem”, i nie rozpala Cię gorączka na myśl o nowych trendach, a Twoja garderoba skupia się raczej na zarządzaniu kapsułowym (Post o szafie kapsułowej – KLIK) niż na fantazjach o kilku pokojach na ubrania, to i tak możesz mieć świetny styl. To kwestia wyborów, starań i miłego podejścia do siebie samej! Motywacja przychodzi niepostrzeżenie sama, gdy zrobimy miejsce na myślenie o dobrym stylu. Wystarczy dać jej chwilę.

Być może zainteresuje Cię temat 10 zasad dobrego stylu. Możesz zapoznać się z nim tu – KLIK. A gdybyś chciała dla motywacji spotkać się ze mną na autorskich warsztatach “Znajdź swój styl”, “Ubierz się w uśmiech” czy na szkoleniach z zakresu dress code, zachęcam do śledzenia mediów społecznościowych, które prowadzę (odnośniki znajdziesz w stopce strony).

Izabela
Autorka Izabela Jabłonowska

Moją misją jest wspieranie innych poprzez mądrą, wartościową i wysmakowaną inspirację. Zwrócenie uwagi na szczegół, jakość, pochodzenie, historię. Ten blog może być dla Ciebie wartościowym miejscem, gdyż często słyszę od innych, że potrafię ciekawie opowiadać. Być może jestem jedyną w swoim rodzaju kobiecą wersją Hakawati, opowiadacza historii z powołania i przeznaczenia. Kiedy coś tworzę czuję radość, spełnienie, wolność. Uważam, że klasyka jest piękna, a być elegancką kobietą to znaczy mieć dobre maniery, a nie najmodniejszą parę szpilek. Dziękuję, że jesteście i mnie wspieracie, dzięki Wam mogę robić to, co kocham. Prywatnie jestem żoną i mamą 3 dzieci.

Do góry

Prawa do wszystkich publikacji i zdjęć na blogu należą do firmy Stylowa Moda Izabela Jabłonowska. Nie wyrażamy zgody na ich kopiowanie i rozpowszechnianie w jakiejkolwiek formie w celach komercyjnych.

Zobacz także

Zobacz więcej

Newsletter

Stylowy, ekskluzywny, inspirujący

Dołącz do zainspirowanych czytelników i pobierz bezpłatnie ebook w formacie pdf lub epub "Styl - sztuka pięknego wizerunku". Zobacz dlaczego cenią go nawet eksperci z branży mody. Zyskaj więcej stylowych porad i wartościowej wiedzy, dzięki którym podrasujesz swój indywidualny styl.

EBOOK W PREZENCIE

EBOOK W PREZENCIE